Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Ocak 2016

ABONE OL

Aklı Fikri Esenler Olanların Sitesi!

Esenlerliler, Esenler'e dair akıllarına gelen her şeyi bir bir paylaşıyor, Esenlerlinin projesi "Aklı Esenler" ile hayat buluyor.

Esenlerliler, Esenler’e dair akıllarına gelen her şeyi bir bir paylaşıyor, Esenlerlinin projesi “Aklı Esenler” ile hayat buluyor.

Ben Başkan Olsaydım;her mahalleye bir Çocuk Sokağı yapardım”,

Başkan’a Mesajım;Dörtyol Meydanı’na umumi tuvaletler yaptırmasını istiyoruz”,

Hayalimdeki Şehir;yeşil alanı daha bol bir şehir”,

Esenler Deyince;aklıma dönüşüm geliyor”.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nin kurduğu www.akliesenler.com adlı internet sitesi aracılığıyla Esenler için fikri olan herkes, kendisine uzanan mikrofonlarla sesini duyurabiliyor. Böylece Esenlerli hem kendi geleceği hem de şehrinin geleceği için söz sahibi oluyor.

PEKİ “AKLI ESENLER” NEDİR?

“Aklı Esenler”, Esenler Belediyesi bünyesinde hizmet veren Şehir Düşünce Merkezi’nce kurulan; canlı anket ve sosyal bir oluşum olarak Esenler’in nabzını yoklayan bir fikir – tecrübe paylaşım platformu. 2009 yılından bu yana interaktif belediyecilik anlayışıyla ilçe vatandaşlarının fikirlerini soran ve projelerini bu doğrultuda şekillendiren Esenler Belediyesi’nin, Esenler’in en iyi düşünürlerini ve icracılarını bir araya getirmeyi amaçladığı bir platform.

60 BİN ESENLERLİ FİKRİNİ PAYLAŞTI

Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen proje kapsamında ekipler, Esenler sokaklarını bir bir dolaşarak bugüne kadar 60.000 Esenlerliye “Aklı Esenler” mikrofonlarını uzattı, cevaplar da sitede bulunan; “Ben Başkan Olsaydım”, “Başkan’a Mesajım”, “Hayalimdeki Şehir”, “Esenler Deyince” gibi fikir kategorileri altında yayınlanıyor. Yani vatandaşlar, kendilerine yöneltilen sorular karşısında şehre dair kalıcı fikirlerini paylaşıyorlar, alınan görüşler web sitesinde yayınlanıyor, belediyenin ilgili birimleri tarafından değerlendirmeye alınıyor ve Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya iletiliyor. Böylece Esenlerliler, şehirlerinin geleceği için çözüm üretiyorlar.

İKİNCİ BAHARLARINI ANLATIYORLAR

Sitede Esenler Belediyesi’nin 60 yaş ve üstü vatandaşlar için Davutpaşa Mahallesi’nde hizmete açtığı İkinci Bahar Kıraathanesi müdavimlerinin Esenler’e ve hayata dair, gençlere yol gösterici nitelikteki hikâyeleri de “İkinci Bahar Söyleşileri” kategorisi altında aktarılıyor.

BURADA TECRÜBE KONUŞUYOR

“Tecrübe Paylaşım Toplantıları”nda ise gençlere rol model olabilecek konuşmacıların kendi hayat tecrübelerini ve bilgilerini aktardıkları söyleşiler yer alıyor.

SOSYAL MEDYANIN AKLI ESENLER’DE

Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği marka projelerden görüntü ve röportajların da yer aldığı internet sitesinde, “Aklı Esenler” videolarından sosyal medyada (Youtube-Facebook-Twitter ) en çok ilgi görenlere de yer veriliyor.

“Aklı Esenler”i sosyal medya hesapları üzerinden takip etmek isteyenler için adresler:

www.facebook.com/akliesenler

www.twitter.com/Akli_Esenler

www.youtube.com/AkliEsenler

SİZİN DE PROJENİZ HAYAT BULSUN

Dileyen herkes Esenler’e dair her türlü fikir ve projesini sitede yer alan “Projeniz Hayat Bulsun” linkine tıklayarak paylaşabilir!

Diğer Haberler