Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Nisan 2018

ABONE OL

Akıllı Ve Güvenli Şehir Projeleri Bu Fuarda

Esenler Belediyesi'nin "Akıllı ve Güvenli Şehir" için geliştirdiği projeler, Dünya Akıllı Şehirler Kongresi'nde anlatılıyor.

Esenler Belediyesi’nin “Akıllı ve Güvenli Şehir” için geliştirdiği projeler, Dünya Akıllı Şehirler Kongresi’nde anlatılıyor.

İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde 17-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ‘World Cities Congress’ (Dünya Akıllı Şehirler Kongresi) kongre açılış oturumunun yapılmasıyla başladı. Yurt içinden ve yurt dışından uluslararası ölçekli birçok firmanın katıldığı fuarda Esenler Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün “Akıllı ve Güvenli Şehir” için geliştirdiği projeler de yerini aldı. Fuarın açılışına Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat ve Bilgi İşlem Müdürü Nuh Dursun Ozan da katıldı.

‘AKILLI’ PROJELER ANLATILIYOR

Esenler’de bilgi ve yönetim sistemlerinin kontrol edilebilirliğini kolaylaştıran, ilçenin akıllı ve güvenli bir şehir olması yolunda hayata geçirilen ve hazırlanma aşamasındaki projeler, fuardaki A-108 standında belediye personeli tarafından ziyaretçilere anlatılıyor.

Stantta Esenler Belediyesi’nin; “Güvenli Şehir”, “Ruhsatta Akıllı Sistem (RASİS)”, “ESMATİK”, “Kültür Kart”, “Hayat Butonu”, “Akıllı Bilgi Yönetim Sistemi (ESAYBİS)”, “Yapay Zeka ESTİM” ve “Yeni Esenler” projeleri yer alıyor.

BAKAN ÖZLÜ STANDI ZİYARET ETTİ

Esenler Belediyesi’nin standını fuarın ilk gününde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ziyaret etti. Bakan Özlü’ye ziyareti esnasında Bilgi İşlem Müdürü Nuh Dursun Ozan eşlik etti. Esenler’deki akıllı ve güvenli şehir projeleri hakkında bilgi alan Bakan Özlü; “Esenler İstanbul’da ilgiyle takip ettiğimiz ilçelerden birisi. Özellikle güvenli şehirle ilgili yapılan çalışmaları takdirle karşılıyoruz” dedi.

GÖKSU, SÜRDÜREBİLİR ŞEHİR POLİTİKALARI’NI ANLATACAK

Kongrenin ikinci gününde (18 Nisan Çarşamba), Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ‘Sürdürebilir Şehir Politikaları’ konulu bir sunum yapacak. Başkan Göksu’nun sunumu, saat 10.45’te başlayacak.

Diğer Haberler