Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Haziran 2011

ABONE OL

Aile Okulu 3 bin mezun verdi

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Birimi tarafından sağlıklı bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla verilen Aile Okulu seminerleri sona erdi.

 

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Birimi tarafından sağlıklı bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla verilen Aile Okulu seminerleri sona erdi. Toplam 27 okulda 85 saatlik eğitim programı kapsamında; yaklaşık 3 bin ebeveyne “ Aile Okulu” semineri verildi. “Sevgi ve erdemli bir toplum için her aile bir okul” sloganıyla ilçe sınırları içindeki ilköğretim okullarında düzenlenen eğitim seminerleri boyunca ebeveynler,  “Aile İçi İletişim”, “ Çocuk Yetiştirme Tutumları”,  “Ergenlik Psikolojisi” ve “Medya – Çocuk İlişkisi”  başlıkları altında çeşitli konular üzerine eğitimler aldı. Alanlarında uzman psikologlar tarafından verilen eğitimlerde,  çocukların sağlıklı bir aile ortamında yetişmeleri için nasıl hareket edilmesi gerektiği vurgulandı.  Birbirini anlayan saygılı aile fertlerinin arasında yetişen çocukların, gelecek yaşantılarında da  gerek iş, gerek arkadaş, gerekse aile ortamında öğrendiğini uygulamaya çalıştıklarını anlatan psikologlar, ebeveynlerin merak ettikleri tüm soruları da  cevapladılar.

Seminerler devam edecek

Son olarak, Türk – İsveç Kardeşlik İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen seminer yaklaşık 150 ebeveynin katılımıyla yapıldı. Seminerlerin gelecek dönemde de devam edeceğini belirten Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun, “Toplumumuzun büyük bir eksiğine ışık tutan Aile Okulu Seminerleri, uzman psikologların, bizzat izleyicilerle (sorulu – cevaplı) yüz yüze yürüttükleri bir program oldu” dedi. Yaşamın devamı için gerekli olan en önemli müessesenin aile olduğunu vurgulayan Dr. Uzun, toplumun daha sağlıklı olabilmesi için öncelikle psikolojik açıdan sağlıklı, kendine yetebilen, özgüveni yüksek, manevi değerleri gelişmiş bireyler yetiştirmek gerektiğini söyledi. Uzun, Aile Okulu seminerlerinin daha aydın ve bilinçli ebeveynler olabilmek adına büyük katkı sağladığına dikkat çekti.

 

Diğer Haberler