Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2017

ABONE OL

Ahmet Yaşar Hocaefendi Esenler’de Anıldı

Esenler'de Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu'yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ahmet Yaşar Hocaefendi'nin bir ahlak ve tevazu abidesi olduğunu söyledi.

Esenler’de Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ahmet Yaşar Hocaefendi’nin bir ahlak ve tevazu abidesi olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar programında Ahmet Yaşar Hocaefendi anıldı. Dörtyol Meydanı’ndaki etkinlik alanında gerçekleştirilen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

O BİR AHLAK VE TEVAZU ABİDESİ

Ramazan’ın ilk on günlük dilimi tamamladıklarını ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,”İçinde bulunduğumuz zamanı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Hz. Mevlana der ki, ‘Hayat bir andır. O anda bu andır’. Ramazan, arınmamız için bize gönderilen çok önemli bir zaman iklimi.O zaman Ramazan’ın kıymetini çok iyi bilmeliyiz” dedi.

Dörtyol Meydanı’nda her akşam toplumda iz bırakmış gönül sultanlarını andıklarını belirten Başkan Göksu, “Bu akşam Ahmet Yaşar Hocaefendi Hazretleri’ni konuk ediyoruz. Bir ahlak abidesi, bir tevazu abidesi. Rabbim, bu topraklarda O’nun gibi sultanlarını her dönem daim eylesin. Çünkü böyle gönül sultanlarına ihtiyacımız olduğunu 15 Temmuz’da çok iyi anladık. FETÖ denilen şarlatanın Anadolu’nun garip guraba çocuklarını nasıl terörist ettiğini gördük” şeklinde konuştu.

ORUCU KUTSAL BİR EMANET OLARAK GÖRÜYORDU

Program kapsamında Yavuz Selim Vakfı Başkanı Alişan Tiryaki, Ahmet Yaşar Hocaefendi’nin hayatından önemli kesitler anlattı. Hocaefendi’nin bir insanın tanıtılmasına karşı olduğunu belirten Alişan Tiryaki, “Hayatı boyunca sadece Allah’ın ve Resulullah’ın tanıtılmasını ve anlatılması istedi. O yüzden bu akşam sizlere kendisinin nasihatlerini anlatacağım” diye konuştu.

Ahmet Yaşar Hocaefendi’nin orucu Allah’ın emaneti olarak gördüğüne işaret eden Tiryaki, şunları söyledi:

“Hocamız, ‘Oruç, bize Allah’ın sahur vakti teslim ettiği kutsal bir emanettir. O’nu iftar vaktine kadar lekelemeden, bozmadan, yaralamadan korumalıyız ve iftar saatinde bu tertemiz ibadetimiz Allah’a arz etmeliyiz’ derdi. Peki orucumuzu nasıl koruyacağız? Harama bakmadan ve şerefli insanların arkasından konuşmadan koruyacağız”.

Diğer Haberler