Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Aralık 2018

ABONE OL

Ağır Hasta Yakınları Ebru İle Moral Buldu

"ESEV Moral Timi", yaşam sonu desteğe ihtiyaç duyan ve Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde, "Palyatif Bakım" bölümünde tedavi gören hastaların yakınlarını ziyaret ederek birlikte ebru yaptı.

“ESEV Moral Timi”, yaşam sonu desteğe ihtiyaç duyan ve Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde, “Palyatif Bakım” bölümünde tedavi gören hastaların yakınlarını ziyaret ederek birlikte ebru yaptı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin hayata geçirdiği ESEV Moral Timi, moralve motivasyona ihtiyacı olan çocukları eğlendirmeyi, hasta ve engellileri hobileriyle buluşturmayı hedefleyen bir proje. Proje kapsamında ESEV Moral Timi, özel eğitim sınıfındaki ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndaki miniklerden Darülaceze’deki yaşlılara kadar çok sayıda insanın hayatına dokunarak moral oldu.

YAŞAM SONU DESTEK İHTİYAÇLARI VAR

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde “Palyatif Bakım” (tedaviden yeterli yanıt alınamayan durumlarda ve yaşam sonu desteğe ihtiyaç duyan hastalarda devreye girmesi gereken tıbbi bir süreç) bölümünde tedavi gören 9 hasta var. Hastanede tedavi gören hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret eden ESEV Moral Timi, hasta yakınlarıyla birlikte ebru yaptı.

EBRU ONLARA MORAL OLDU

Hastalarla ve hasta yakınlarıyla keyifli bir sohbet eden öğrenciler, ebru teknesini kurdular ve hasta yakınları ile sağlık çalışanlarına ebru yapmayı öğrettiler. Öğrencilerle birlikte ebru yapan katılımcılar oldukça keyifli vakit geçirdiler.

Hastane hemşiresi Kerime Selin Akman, palyatif bakım bölümünde, hayatlarının son dönemini yaşayan hastalara hizmet verdiklerini ve bu durumun hem hastalar hem de hasta yakınları için kolay bir durum olmadığını açıklayarak şunları belirtti:

“ESEV Moral Timi’yle hasta yakınları ve çalışanlar kendilerini biraz daha iyi hissettiler. Ebru sanatı daha önce çoğu insanın denemediği bir şeydi. Denememiz için bir fırsat oldu. Rahatlatıcı ve adı gibi moral veren bir etkinlikti bizim için.”

Hasta yakını Fatma Mertoğlu ise, ESEV Moral Timi’yle yeni tanıştığını ve hastanede böyle keyifli bir etkinlik yapmanın hem hastalar hem hasta yakınları için güzel bir moral olduğunu söyledi.

Diğer Haberler