Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mayıs 2017

ABONE OL

Afrikalı Ninni Sanatçıları Erdoğan’la

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "3. Uluslararası Ninni Festivali" kapsamında Türkiye'ye gelen Afrikalı ninni sanatçılarını kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “3. Uluslararası Ninni Festivali” kapsamında Türkiye’ye gelen Afrikalı ninni sanatçılarını kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulde sanatçılarla yakından ilgilenen Emine Erdoğan, sanatçılardan ülkelerindeki ninni kültürü hakkında bilgi aldı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Esenler Belediyesi’nin dünyada bir ilk olarak gerçekleştirdiği Ninni Festivali projesini Erdoğan’a anlattı.

SOLO VE DÜET NİNNİLER

Cezayir, Fas, Tanzanya gibi 12 farklı Afrika ülkesinden gelen sanatçılar ile merhum sanatçı Kayahan Açar’ın eşi İpek Açar, solo ninniler yanında düet yaparak çeşitli ninniler seslendirdiler. Sanatçılar ayrıca Emine Erdoğan himayesinde Ankara’da kurulan Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi’ni de ziyaret ettiler.

BAKAN KAYA’NIN KATILIMIYLA NİNNİ FESTİVALİ

Anneler Günü’nde(14 Mayıs Pazar) düzenlenecek “3. Uluslararası Ninni Festivali”nde, Türkiye’nin yanı sıra 12 Afrika ülkesinden anneler, kendi dillerinde ninniler okuyacaklar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da katılacağı Ninni Festivali’nde merhum sanatçı Kayahan Açar’ın eşi İpek Açar da ninniler seslendirecek. Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde, saat 15.00’te gerçekleştirilecek festivalde bebekler, annelerin okuyacakları ninnilerle huzurla uykuya dalacaklar.

Diğer Haberler