Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ocak 2017

ABONE OL

Afrikalı Çocuklar Karla Tanıştı

Sıcak kıta Afrika'dan öğrenciler, Esenler'de karla tanıştılar. Bir yandan kar topu savaşı yapan çocuklar bir yandan da kardan adam yaparak gönüllerince eğlendiler.

Sıcak kıta Afrika’dan öğrenciler, Esenler’de karla tanıştılar. Bir yandan kar topu savaşı yapan çocuklar bir yandan da kardan adam yaparak gönüllerince eğlendiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, sıcak kıta Afrika’dan 32 öğrenciyi Esenler’de karla buluşturdu. Gana, Nijerya, Kenya ve Mali gibi çeşitli Afrika ülkelerinden öğrenciler, hayatlarında ilk kez kar görmenin heyecanıyla doyasıya eğlendiler. Çocuklar, Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nin bahçesinde beyaz bereketin tadını çıkardılar. Bir yandan kar topu savaşı yapan öğrenciler bir yandan da kardan adam yaparak gönüllerince eğlendiler. Çektikleri fotoğraflarla bu keyifli anlarını ölümsüzleştiren öğrenciler, karın üzerinde pişen kestaneleri de afiyetle yediler.

HAYATIMDA İLK KEZ KAR GÖRDÜM

Hayatında ilk kez kar gördüğünü söyleyen 16 yaşındaki Malili Goudney Diallo, “Pencereyi ilk açıp baktığımda her yer bembeyazdı. Masal gibi. Mali sıcak olduğu için kar yağmıyor. Televizyonlarda ve derslerde görüyordum ama ilk kez Esenler’de canlı şekilde kar gördüm. Karda oyun oynamak da, gezip dolaşmak da çok güzelmiş” diye konuştu.

Diğer Haberler