Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mayıs 2017

ABONE OL

Afrikalı Annerle Ninni Festivali

Anneler Günü'nde Türkiye'nin yanı sıra 12 Afrika ülkesinden anneler, kendi dillerinde ninniler okuyacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da katılacağı Ninni Festivali'nde merhum sanatçı Kayahan Açar'ın eşi İpek Açar da ninniler seslendirecek.

Anneler Günü’nde Türkiye’nin yanı sıra 12 Afrika ülkesinden anneler, kendi dillerinde ninniler okuyacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da katılacağı Ninni Festivali’nde merhum sanatçı Kayahan Açar’ın eşi İpek Açar da ninniler seslendirecek.

Esenler Belediyesi, dünyada bir ilk olarak gerçekleştirdiği Uluslararası Ninni Festivali’nin bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Anneler Günü’nde bu yıl da ninniler okunacak, bebekler annelerinin sesinde huzurla uykuya dalacak. 9-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festival renkli görüntülere sahne olacak.

İPEK AÇAR’DAN NİNNİLER

Festivalin açılışı, Anneler Günü’nde(14 Mayıs Pazar) Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde, saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Açılış programında, merhum sanatçı Kayahan Açar’ın eşi İpek Açar, Kayahan’ın yazdığı “Annesi Onu Çok Severmiş” ve “E Bebeğim” ninnilerini okuyacak.

AFRİKALI ANNELER NİNNİLER SESLENDİRECEK

Türkiye’nin yanı sıra 12 Afrika ülkesinden(Burkina Faso, Cezayir, Cibuti, Çad, Etiyopya, Fas, Gine-Bissau, Kamerun, Komor Adaları, Somali, Sudan, Tanzanya) sanatçıların katılacağı festivalin açılış programı kapsamında, dünya anneleri aynı ezgilere sahip farklı sözlerdeki ninnileri seslendirecek.

ŞANSLI BİR ANNEYE BEBEK ODASI TAKIMI

Programda yapılacak heyecan dolu kura çekimiyle bir anneye Anneler Günü’nde bebek odası takımı hediye edilecek. Evlatlarına en güzel ninniyi yazan anneler ile torunlarına en güzel ninniyi yazan dedeler de ninnilerini okuyacak ve ödüllendirilecekler.

BAKAN KAYA, ANNELER GÜNÜ’NDE NİNNİ FESTİVALİ’NDE

Farklı kültürlerin aynı sahnede yansıtılacağı ve dünya kültürel mirasının ortak ezgilerinin bir araya geleceği”3. Uluslararası Ninni Festivali”ne; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile çok sayıda üst düzey yönetici ve kucaklarında bebekleriyle anneler katılacak.

Diğer Haberler