Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Aralık 2016

ABONE OL

Afrika’ya Hayat Veren Sergi

Esenler Belediyesi ile Deniz Feneri Derneği ortaklığıyla düzenlenen "Sanat İyilik İçin" karma hat sergisinin açılışı gerçekleşti.

Esenler Belediyesi ile Deniz Feneri Derneği ortaklığıyla düzenlenen “Sanat İyilik İçin” karma hat sergisinin açılışı gerçekleşti.

Esenler Belediyesi ile Deniz Feneri Derneği ortaklığıyla Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve 43 eserden oluşan serginin açılışına; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Deniz Feneri Genel Başkan Yardımcısı Turan Yalçın, Deniz Feneri Genel Başkan Sekreteri Coşkun Yıldız, Deniz Feneri Genel Müdürü Ali Karayılan, Hattat Mahmut Şahin, Hattat Serap Tepedelen, Hattat İsmail Bülbül, Hattat Nesrin Uzar ve Hattat Hüseyin Seyhan Fidan katıldı.

AFRİKAYA MESCİD VE SU KUYUSU YAPILACAK

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün organizasyonuyla gerçekleşen “Sanat İyilik İçin” karma hat sergisinde Esenler; Mahmut Şahin, İsmail Bülbül, Serap Tepedelen, Nesrin Uzar ve Hüseyin Seyhan Fidan gibi Türkiye genelinden birçok hattatın eserine ev sahipliği yapıyor. Sergiden elde edilecek gelirle Afrika’ya su kuyusu açılacak ve mescit yapılacak. Sergi 20 Aralık tarihine kadar saat 10.00 ile 17.00 arası gezilebiliyor.

Diğer Haberler