Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mart 2016

ABONE OL

Adıyaman Kardeşliğin Teminatı

Esenler Belediyesi, ” Anadolu’dan Esintiler” programı kapsamında son olarak “Adıyamanlılar Gecesi” düzenledi. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, ” Adıyaman dün olduğu gibi bugün de bu ülkede kardeşlik açısından en önemli teminattır” dedi.

Anadolu’nun gelenek-görenek ve kültürel değerlerini yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla “Anadolu’dan Esintiler” programları düzenleyen Esenler Belediyesi, Esenler Adıyamanlılar Derneği ile birlikte bu hafta Adıyaman Gecesi gerçekleştirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen geceye, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Esenler Adıyamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Sevinçtekin ve STK temsilcileri katıldı. Adıyamanlıların yoğun ilgi gösterdiği gece, yöresel sanatçıların okuduğu Adıyaman ezgileri ile başladı. Programda ilk konuşmayı yapan Esenler Adıyamanlılar Dernek Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, dernek hakkında bilgiler verdi.

ADIYAMAN’DA KARDEŞLİK VAR

Sevinçtekin’in ardından Adıyamanlılara seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyaman topraklarının geninde çok önemli bir kardeşlik ve hoşgörü duygusunun olduğunu vurgulayarak, “Adıyaman dün olduğu gibi bugün de bu ülkede kardeşlik açısından en önemli teminattır. Bunun için hem ulusal hem de uluslararası bir operasyonla o güzelim şehri bir komplonun içine çekmeye çalıştılar. Hamd olsun Adıyamanlı onlara prim vermedi. Adıyaman adıyla terörü yan yana getirmemeyi başardı ve başarmaya devam ediyor. Adıyaman’da çok farklı etnik kökenli vatandaşlarımız olmasına rağmen Adıyaman’da terör yok. Adıyaman’da kardeşlik, birlik ve dirlik var” dedi.

Gecede Ramazan Garipses, Haşim ve Gülistan Topdemir, İbrahim Harikasses gibi Adıyaman yöresel sanatçılar da sahne aldı. Adıyaman Harfane Grubu’nun seslendirdiği yöresel ezgilere eşlik eden Esenlerli Adıyamanlılar, memleketlerine olan hasretlerini “Adıyamanlılar Gecesi”nde giderdiler.

Diğer Haberler