Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ocak 2017

ABONE OL

“acil Kan”a Zabıta Desteği

Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli, Kızılay'ın acil kan bağışı çağırısına kayıtsız kalmayarak Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli, Kızılay’ın acil kan bağışı çağırısına kayıtsız kalmayarak Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, iki gün önce Kızılay’ın stoklarında kan azaldığı ve bağış çağrısı üzerine harekete geçen Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, kan bağışında bulundu.

ZABITA DA HAREKETE GEÇTİ

Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanları da bir sosyal sorumluluk örneği sergileyerek harekete geçti. Zabıta ekipleri ‘kan bağışı hayat kurtarır’ diyerek, Kızılay’ın Dörtyol Meydanı’nda bulunan kan bağışı noktasına giderek, kan bağışında bulundular.

148 YILLIK TARİHİNDE REKOR

Kızılay’ın destek çağrısına çok hızlı bir şekilde yanıt veren vatandaşlar, bir günde 13 bin 241 ünite kan bağışı yaptılar. On binlerce vatandaşın kan bağışına desteği sayesinde, 148 yıllık Kızılay tarihinin en yüksek kan bağışı rekoru kırıldı.Kızılay’ın kan stokunun 20 bin ünitenin altına düştüğü için verilen ‘kırmızı alarm’ kaldırıldı.

Diğer Haberler