Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Ekim 2014

ABONE OL

Acezelerden Gazze Pastası

Darülaceze’den gelen misafirler, ESAYDAM Pasta ve Kurabiye Kursu’nda önce Gazze için kurabiye yaptılar, sonra da gönüllerince eğlendikleri bir gün geçirdiler.

Darülaceze’den gelen misafirler, ESAYDAM Pasta ve Kurabiye Kursu’nda önce Gazze için kurabiye yaptılar, sonra da gönüllerince eğlendikleri bir gün geçirdiler.

Darülaceze sakinleri, geçtiğimiz aylarda Darülaceze için kurabiye hazırlayıp ziyarete giden ESAYDAM Pasta ve Kurabiye Kursu’na iade-i ziyarette bulundu. Sabah kahvaltısı için Darülaceze’den gelen yaklaşık 15 kişi birkaç ay önce yedikleri pasta ve kurabiyelerin önce nasıl yapıldığını öğrendiler, ardından oklavaları alıp kendileri yaptılar. Darülaceze’den gelen nine ve dedeler hazırladıkları kurabiyelerle adeta ESAYDAM Pasta ve Kurabiye Kursu Eğitmeni Burcu Yavuz’a eğitim verdiler.

KURABİYELER YETİMLERE

Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat, Eğitmen Burcu Yavuz ve yardımcılarının eşliğinde kurabiye hazırlayan Darülaceze sakinleri, yaptıkları kurabiyeleri Gazzeli yetim çocuklara gönderilmesi için ESAYDAM’a hediye ettiler.

MÜZİK ZİYAFETİ

Pasta ve kurabiye yapımının ardından ESAYDAM, Darülacezeli misafirler için bir sürpriz yaptı. O Ses Türkiye yarışmasına katılarak büyük beğeni toplayan Pop Müzik Sanatçısı Özgür Çakıroğlu söylediği şarkılarla misafirlere güzel bir gün yaşattı. Darülaceze sakinleri de şarkılara eşlik ederek büyük moral depoladılar.

ÖZGÜR’DEN GAZZE’YE KURABİYE

Pop Müzik Sanatçısı Özgür Çakıroğlu da ESAYDAM Pasta ve Kurabiye Kursu’nda oklavayı eline alan ünlüler kervanına katıldı. Çakıroğlu, geçtiğimiz haftalarda gazeteci ve yazarlar gibi Gazzeli çocuklar yararına pasta ve kurabiye yaptı ve, “Bu çorbada benim de tuzum olsun” dedi.

Diğer Haberler