Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Şubat 2018

ABONE OL

‘Abdülhamid Han Dönemi’nde İstanbul’ Sergisi

Esenler Belediyesi'nin II. Abdülhamid'in vefatının 100. yılına özel olarak hazırladığı "II. Abdülhamid Han Dönemi'nde İstanbul" isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Esenler Belediyesi’nin II. Abdülhamid’in vefatının 100. yılına özel olarak hazırladığı “II. Abdülhamid Han Dönemi’nde İstanbul” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından, Osmanlı Devleti’nin 34. padişahı olan Sultan II. Abdülhamid dönemindeki İstanbul’un bilinen ve bilinmeyen yönlerinin fotoğrafçıların objektifinden nesnel olarak yansıtıldığı sergi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

ABDÜLHAMİD’İN KÜLTÜR SANAT ANLAYIŞINI YANSITIYOR

İstanbul Üniversitesi Nadir Eserler Kütüphanesi’nde yer alan II. Abdülhamid Han’ın fotoğrafları arasından seçilen sergide, dönemi yansıtan resim ve gravürlerin yanı sıra fabrika işçileri, eczacı, boğazda manzara izleyen vatandaşlar ve İstanbul ruhunu anlatan fotoğraflar yer alıyor.

24 ŞUBAT’A KADAR ZİYARET EDİLEBİLİYOR

Vatandaşlar tarafından büyük beğeni gören Sultan Abdülhamid Han’ın kültür-sanat anlayışını yansıtan “II. Abdülhamid Han Dönemi’nde İstanbul” fotoğraf sergisi, 24 Şubat’a kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

Diğer Haberler