Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Aralık 2012

ABONE OL

Abd’li Öğretim Üyeleri Şehir Düşünce’de

Amerikan Southern Üniversitesi Hukuk Üniversitesi Rektörü Freddie Pitcher, Southern Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Dekanı Dr. Barbara Carpenter, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’ni ziyaret etti.

Amerikan Southern Üniversitesi Hukuk Üniversitesi Rektörü Freddie Pitcher, Southern Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Dekanı Dr. Barbara Carpenter, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’ni ziyaret etti. Esenler’in dünü, bugünü ve yarınının konuşulduğu kahvaltılı programa, Southern Üniversitesi Türkiye Temsilcisi ve Bilgisayar Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Osman Kandara, Belediye Başkan yardımcıları ve bazı biri müdürleri de katıldı.  Misafir öğretim üyeleri, Şehir Düşünce Merkezi’ni bir şehrin sosyal ve kültürel dönüşümü açısından önemli bulduklarını, Türkiye’de böyle bir merkezin varlığını duyunca memnun kaldıklarını dile getirdiler. Merkezin, şehrin geleceğine adına güzel projelere imza atacağına ve birçok belediyeye örnek olacağına inandıklarını söyleyen misafir öğretim üyeleri Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya böyle bir çalışmaya öncülük ettiği için de teşekkür ettiler.

Programda Esenler hakkında misafirlerine bilgi veren Başkan Göksu, Esenler’in İstanbul’un en büyük ve coğrafi olarak şehrin tam ortasında bir ilçe olduğunu söyledi. Esenler’in küçük bir köy iken son 50 yılda büyüdüğünü ve bugün 500 bin nüfuslu bir ilçe olduğunu kaydeden Göksu, bu hızlı büyümenin getirdiği olumsuzlukları gidermek için gayret gösterdiklerini anlattı. Bu anlamda Şehir Düşünce Merkezi’ne büyük görev düştüğünü söyleyen Göksu, “Biz her şehrin bir hukukunun olduğuna inanıyoruz. Şehri sadece beton yığınlarından ibaret görmüyor, orada insanların yaşadığı canlı bir mekân olarak görüyor ve buna göre projeler geliştiriyoruz” diye konuştu. Göksu, Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) aracılığıyla da işsizlik problemine çözüm bulmaya çalıştıklarını anlattı ve diğer projeler hakkında da özet bilgiler verdi. Amerikalı öğretim üyesi misafirler, ziyaretten son derece memnun kaldıklarını ve yeni bilgiler elde ettiklerini belirttiler.  

Diğer Haberler