Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Mayıs 2012

ABONE OL

800 Engellinin Hayali Gerçek Oldu

Esenler Belediyesi’nin “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel” sloganıyla başlattığı mavi kapak kampanyasına yardımlar çığ gibi büyümeye devam ediyor. Proje kapsamında şimdiye kadar 800 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Esenler Belediyesi’nin “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel” sloganıyla başlattığı mavi kapak kampanyasına yardımlar çığ gibi büyümeye devam ediyor. Proje kapsamında şimdiye kadar 800 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.Başta Esenler olmak üzere diğer şehirlerde engelli olup da tekerlekli sandalyesi olmayan ya da tekerlekli sandalyesi eski olan ihtiyaç sahibi kişilerin araçlarını temin etmek hedefiyle başlatılan “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel”  kampanyasına bir destek de Sakarya’dan geldi. Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen ve yurdun dört bir tarafından gelen yardımlarla kısa sürede ulusal bir kampanyaya dönüşen “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel” projesine yarının büyükleri olan çocuklardan da büyük destek geliyor. Son olarak Sakarya Erenler Ali Dilmen İ.Ö. Okulu öğrencileri topladıkları 300 kg. mavi kapakla engellerin kalkması anlamında yarına umut oldu. Mavi kapakların alınmasının ardından 2 adet tekerlekli sandalyenin verilmesinden duydukları mutluğu ifade eden öğrenci ve öğretmenler, kampanyaya olan desteklerinin devam edeceğini söyleyerek herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet etti.

MİLYONLARCA KİŞİYE HAYAT VERİYORUZ

Engelleri kaldırmak ve doğayı korumak adına geliştirilen, her geçen gün daha da büyüyen “Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel”  kampanyasında 800 kişiye hayatlarını kolaylaştıracak tekerlekli sandalyelerin ulaştırıldığını söyleyen yetkililer, “ Bir taraftan umut olurken diğer taraftan da 130 ton plastik atığın doğaya karışmasını engelliyoruz. Bu sayede bir taraftan doğayı korurken bir taraftan da bir kişiye değil milyonlarca kişiye hayat veriyoruz” dedi. Öğrencilerin kampanyaya gösterdiği bilinçli ilgiden son derece memnun olduklarını ifade eden yetkililer, “Sakarya Erenler Ali Dilmen İ.Ö. Okulu öğrencilerinin topladıkları 300 kg. mavi kapaktan sonra Maltepe Dumlupınar İ.Ö.Okulu’ndan da 500 kg. mavi kapak teslim alıp 4 adet tekerlekli sandalye verdik. Yalnız bırakmadığımız ve her anlamda destek olmaya çalıştığımız Gülümser teyzemize de tekerlekli sandalye verdik” diyerek kampanyanın başarısından duydukları mutluluğu paylaştılar.

Diğer Haberler