Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Kasım 2018

ABONE OL

8 Ülkenin Gençlerinden Naatlar

Peygamber Efendimiz'in doğumunu müjdeleyen "Mevlid Kandili"nde 5 ülkenin gençleri, kendi dillerinde okudukları naatlarla Rasulûllah'ı andı.

Peygamber Efendimiz’in doğumunu müjdeleyen “Mevlid Kandili”nde 8 ülkenin gençleri, kendi dillerinde okudukları naatlarla Rasulûllah’ı andı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte “Diller Farklı Olsa da Gönüller Bir” sloganıyla düzenlediği “4. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi”, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Geceye; Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FARKLI DİLLERDE, AYNI HİSLERDE…

Kur’an-ı Kerîm tilaveti ile başlayan program, uluslararası öğrencilerin kendi dillerinde okudukları naat-ı şeriflerle devam etti. Esenler Belediyesi ile birlikte bu yıl 4. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi’ni düzenlediklerini ifade eden Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, “Bu gece Peygamber Efendimiz’i, O’na yazılan şiirlerle anmak istedik. Sadece bizim edebiyatımızda değil, ‘bizim gönül coğrafyamız’ diye nitelendirdiğimiz İslâm coğrafyasında da sayısız şekilde naat-ı şerif yazılmıştır. Farklı dilleri konuşuyor olabiliriz ancak aynı dinin, aynı ümmetin mensupları olarak farklı dillerde yazılmış naatları hissedeceğiz” diye konuştu.

DURSUN ALİ ERZİNCANLI’DAN MENKIBELER VE NAATLAR

Gecede; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bangladeş, İran, Mısır, Türkiye, Tanzanya ve Türkmenistan’dan öğrenciler Peygamber Efendimiz’e duydukları sevgiyi kendi dillerinde okudukları naat-ı şeriflerle ifade ettiler. Okunan naatlar dinleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Gecenin sonunda sanatçı ve şair Dursun Ali Erzincanlı sahneye çıkarak menkıbeler anlattı ve naatlar seslendirdi.

Diğer Haberler