Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Şubat 2019

ABONE OL

8 Ülkenin Gençleri Şehitlere Kur’an Okudu

Esenler Belediyesi, mücadele ettikleri hak dava uğruna şehadete yürüyen şehitleri anmak için "Şehitler Gecesi" düzenledi. Gecede, 8 ülkeden öğrenciler şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okudular.

Esenler Belediyesi, mücadele ettikleri hak dava uğruna şehadete yürüyen şehitleri anmak için “Şehitler Gecesi” düzenledi. Gecede, 8 ülkeden öğrenciler şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okudular.

Esenler Belediyesi, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa “Şehitler Gecesi” isimli anma programı düzenledi. Esenler Belediyesi Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara ve çok sayıda Esenlerli katıldı.

Şubat ayında vefat eden, uğrunda mücadele ettikleri hak davada şehit olan; Hasan El Benna, İskilipli Atıf Hoca, Metin Yüksel, Malcolm X, Sultan Abdülhaid Han, Prof. Dr. Necmeddin Erbakan gibi onlarca sembol isim, Malezya, Bangladeş, Bosna-Hersek, Mali, Doğu Türkistan, Yemen, Endonezya ve Senegal’den gelen öğrencilerin okudukları Kur’an tilavetleriyle anıldı.

ÖMER KARAOĞLU ŞEHİTLERİMİZİ ANDI

Kur’an tilaveti sonrası sahneye çıkan ezgi müziği sanatçısı Ömer Karaoğlu, şehadetin insanın canından hak, adalet ve merhamet uğruna geçmesi anlamına geldiğini söyleyerek, “Şehitler tüm zamanların canlı şahitleridir, onlar ölümü öldürenlerdir. İçinden geçtiğimiz bu yeni zamanlarda yeryüzünde neden bulunduğumuzun anlamını unutabiliyoruz. Şehitleri anarken tarihsel bir olaydan bahsetmiyoruz aslında, göçüp gitmişlerden de bahsetmiyoruz, biz burada salonda buluşurken onlar Allah katında diridirler. Allah’ın rızkıyla rızıklanırlar.” dedi. Karaoğlu, konserde; “Gürleyin Dağlarım”, “Arzuhal”, “Hasret Kafesi”, “Kuşlar” ve “Adı İçin Yaşamak” gibi sevilen eserlerini seslendirdi.

Diğer Haberler