Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ağustos 2012

ABONE OL

63 Kişi Daha İstihdam Edilecek

ESKAM, başta İŞKUR olmak üzere çalıştığı çok sayıda önemli firma ile birlikte işsizlere umut olmaya devam ediyor. Yapılan son çalışma ile 63 kişi daha istihdam edilecek.

ESKAM, başta İŞKUR olmak üzere çalıştığı çok sayıda önemli firma ile birlikte işsizlere umut olmaya devam ediyor. Yapılan son çalışma ile 63 kişi daha istihdam edilecek.

İşverenle iş arayanları buluşturan Esenler Belediyesi’nin istihdam merkezi ESKAM (Esenler Kariyer Merkezi), İŞKUR’la ortaklaşa yürüttüğü “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında 50 asil 13 yedek olmak üzere toplam 63 kişiyi istihdam etmek için Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda bir çekiliş gerçekleştirdi. Çekilişe ESKAM Sorumlusu Aziz Kekeç, ESKAM Bölge Sorumlusu Suat Kaya, ESKAM yetkilileri, İŞKUR yetkilileri ve iş sahibi olmak isteyen çok sayıda işsiz vatandaş katıldı.

Çekilişten önce gelen vatandaşlara konu hakkında bilgiler veren ESKAM Sorumlusu Aziz Kekeç, bu çekilişte işe yerleştirilmeyen vatandaşların umutsuzluğa kapılmamaları gerektiğini söyleyerek kendilerinden işçi isteyen çok sayıda önemli firma olduğunu açıkladı. Şu anda işsiz olan ve bir işe yerleştirmek isteyen tüm Esenlerlileri ESKAM Merkezi’ne beklediklerini söyleyen Kekeç, ellerinden geldiğince çalıştırmak için eleman arayan firmalarla iş arayan insanları buluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Kekeç’in ardından konuşan İŞKUR yetkilileri “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında işe alınacak kişilerde aranan özellikler ve nasıl istihdam edilecekleri hususunda konferans salonunu dolduran vatandaşlara bilgiler verdi. Buna göre istihdam edilecek olan 50 kişi Esenler hizmet alanı içinde, park ve bahçe işleri, ağaçlandırma işleri gibi alanlarda çalışacak. Kişinin herhangi bir sigortasının bulunmaması, 18 yaşını doldurmuş olması ve emekli, dul, yetim vs gibi maaş almıyor olması işe girmek isteyen işsiz vatandaşlar için “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında işe alınmaları için yeterli özellikler olarak belirlendi.

Konuşmaların ardından ESKAM – İŞKUR işbirliğiyle yürütülen “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında dört ay boyunca istihdam edilmek üzere 50’si asil 13’ü yedek toplam 63 kişi istihdam edilecek. Eylül ayında iş başı yapacak olan 50 kişi, çekilen kura ile belli oldu.

 

Diğer Haberler