Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ekim 2017

ABONE OL

60 Ülke Esenler’e Geliyor

Esenler Belediyesi, şehir ve insan hayatına yönelik yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının iş birliği geliştirmelerine destek olmak amacıyla 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında "Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi" düzenleyecek.

Esenler Belediyesi, şehir ve insan hayatına yönelik yerel, ulusal ve uluslararası çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının iş birliği geliştirmelerine destek olmak amacıyla 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında “Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi” düzenleyecek.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Şehir Ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi”, Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AB Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenleniyor.

ZİRVEYE 192 STK VE ÜNİVERSİTE KATILACAK

Esenler Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı zirveye 60 ülkeden 192 sivil toplum kuruluşu ve üniversite katılacak. Birçok ülkeden sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan zirvede, 17 konu başlığı altında 35 panelde 157 sunum yapılacak.

Üç gün sürecek zirvenin kongre merkezinde, katılımcı sivil toplum kuruluşlarının stantları yer alacak. Bu alanda katılımcılara bire bir görüşme imkanları sağlanarak, topluma fayda sağlayabilecek projelerin hayata geçirilmesine, bilgi ve deneyimlerin karşılıklı olarak aktarılmasına katkı sağlanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA KATILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşecek olan zirve ile günümüzün ekonomik ve sosyal koşullarında, yerel sorunların küresel bir perspektifle çözüme kavuşturulması için gerekli olan uluslararası iş birliğinin sağlanmasını hedefleniyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan zirveye, ünlü İslam düşünürü Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tarık Ramazan da konuşmacı olarak katılacak.

ZİRVE KONU BAŞLIKLARI

Şehir ve Sivil ToplumToplumsal Gelişim ve Sivil YaklaşımKent Kültürü ve Sivil ToplumBirlikte Yaşama Kültürü ve Sivil Toplum KuruluşlarıDezavantajlı Gruplar ve Sivil Toplum KuruluşlarıYönetim ve STK’larYoksulluk, Sosyal Yardım ve HayırseverlikGöçmen ve Mülteci Sorunları ve Sivil Toplum KuruluşlarıMimari, Kent Estetiği ve Sivil Toplum KuruluşlarıKültür, Sanat ve Sivil Toplum KuruluşlarıÇevre Sorunlarına Sivil YaklaşımEnerji ve ŞehirUlaşım Sorunları ve Sivil ÇözümlerKentsel DönüşümSivil Toplum Kuruluşları için 21. Yüzyıl VizyonuSivil Toplum Kuruluşları için Ulusal ve Uluslararası Proje ve Fon KaynaklarıSivil Toplum Kuruluşlarında Kurumsal Kapasite Geliştirme

Diğer Haberler