Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Haziran 2016

ABONE OL

60 Ev Hanımına İş Kurma Fırsatı

Esenler'de yaşayan ev hanımları, hayallerindeki işi kurmak için aldıkları eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler’de yaşayan ev hanımları, hayallerindeki işi kurmak için aldıkları eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, KOSGEB işbirliğinde “İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi” kapsamında kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına yönelik devlet desteği alabilmeleri için girişimcilik eğitimi verdi. 6 Haziran’da Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan dersler 17 Haziran’a kadarsürdü. Eğitmen Recep Kıvanç Yıldız tarafından verilen “İş Fikri Seçme” “Girişimcilik” “Pazarlama Planı” “Finansal Plan” gibi eğitimleri başarıyla geçen kadınlar, sertifika almaya hak kazandılar.

50 BİN TL’YE KADAR HİBE

Sertifikaların alınmasının ardından iş fikirlerini KOSGEB’e sunacak hanımlar, onaylanması halinde hayalini kurdukları iş için devlet desteği alacaklar. İş fikirleri onaylanan 60 ev hanımına, 50 bin TL’ye kadar hibe desteği ve faizsiz 100 bin TL’ye kadar banka kredisi imkanı verilecek.

Diğer Haberler