Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ocak 2012

ABONE OL

6 mücadele sporu aynı festivalde!

Ülkemizde ilk kez 6 mücadele sporu Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, My Thai ve Wushu’nun (Kunfu) bir arada olduğu müsabakaların başladığı 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başkan Göksu verdi. Toplam 60 spor kulübünden 600 sporcunun yarıştığı müsabaka öncesinde Bakan Kılıç, tüm sporculara başarılar diledi.

Esenler Belediyesi Türkiye’de bir ilke daha imza attı…

Ülkemizde ilk kez 6 mücadele sporu Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, My Thai ve Wushu’nun (Kunfu) bir arada olduğu müsabakaların başladığı 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başkan Göksu verdi. Toplam 60 spor kulübünden 600 sporcunun yarıştığı müsabaka öncesinde Bakan Kılıç, tüm sporculara başarılar diledi.

Esenler Belediyesi bir ilke daha imza atarak, ilçede spor yapanların sayısını artırmak ve mücadale sporlarına teşvik etmek amacıyla 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası müsabakalarını düzenledi.

Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleşen müsabakaların açılış törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Bürge, İsmail Safi ve Osman Aşkın Bak, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Rumeysa Semiz ve  davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.  Ülkemizde ilk kez 6 mücadele sporundan Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, My Thai ve Wushu’nun (Kunfu) bir arada olduğu müsabakaların başladığı 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını veren Bakan Kılıç ile birlikte veren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, karşılaşma öncesinde yaptığı konuşmada; bu yıl ikincisi yapılan Mücadele Sporları Festivali’nde toplam 60 kulübe mensup 600 sporcunun yarışacağını belirtti. Esenler’deki her bir gencin sporla tanışmasını istediklerini söyleyen Göksu, sporun insanın hayatını disipline eden ve insanı başarıya götüren en önemli becerilerden olduğunu ifade etti. Festivalin bu toplumun kendi değerleriyle buluşması anlamında da önemli olduğunu kaydeden Göksu, tüm sporculara centilmence Cumhuriyet Kupası almak için mücadele etmelerini ve bu kupayı erdemle taşımaları gerektiğini vurguladıktan sonra konuşmasını tamamladı.

Programda konuşan AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak da festivalde emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra ,“Bu gençler arasından ülkemizi gelecek olimpiyatlarda dünya ve Avrupa Şampiyonalarında temsil edecek şampiyonlar çıkacak” dedi.

Geleceğin şampiyonları buradan çıkacakMilletvekili Bak’ın ardından kürsüye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da, “Bugün Esenler’de birbirinden özel iki açılış gerçekleştiriyoruz. Esenler, İstanbul’un yaşanmaya değer en güzel yerlerinden biri haline geliyor. Bugün mücadele sporlarıyla ilgili bu açılışı gördüğüm zaman çok mutlu oldum. İnşallah gelecekte buradan birçok başarılı spor insanı yetişecek. Buradaki genç kardeşlerim gelecekte nice başarılara imza atacak. Geleceğin şampiyonları buradan yetişecek. Şuna inanıyoruz. Spor yapan, dinamik yaşayan, donanımını spor salonlarında yansıtan gençlerimiz üzerine geleceğimizi inşa edeceğiz” diye konuştu.

Gençlerin spor yapmasını, sağlam olmasını ve dinamik bir hayat sürmesinin çok önemsediklerini belirten Kılıç,  “Bu salonda bulunan anne ve babaları kutluyorum. Sizler bu yavrularımızı teşvik etmeseydiniz onlar muhtemelen bu spor organizasyonlarına dahil olmayacaklardı. Spor yapmayan, sağlıklı yaşamayan bir gencin çok ders çalışması, başarılı olması mümkün değildir. Esenler’in gençliğe ve spora önem veren, destek sağlayan dinamik Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu kardeşimi de kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç, milletvekilleri, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Göksu ve diğer protokol üyeleri hep birlikte gonga vurarak 2. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını verdiler. Ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bakan Suat Kılıç’a günün anısına üzerinde ismi yazan bir forma ile yine üzerinde ismi yazan boks eldiveni hediye etti. 

 

Diğer Haberler