Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Şubat 2016

ABONE OL

54 Tır Yardım Yola Çıktı…

Esenler Belediyesi’nin 1 TIR yardımla katıldığı Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı ve İlçe belediyelerinin katkılarıyla hazırlanan, Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım amaçlı gönderilen 54 TIR Maltepe’den yola çıktı.

Esenler Belediyesi’nin 1 TIR yardımla katıldığı AK Parti İstanbulİl Teşkilatı ve İlçe belediyelerinin katkılarıyla hazırlanan, Bayırbucak Türkmenleri’ne yardım amaçlı gönderilen 54 TIR Maltepe’den yola çıktı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Dostluk Eli Yardım Seli” adlı yardım kampanyası için Maltepe’den yola çıkacak TIR’ları uğurlama törenine, Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Esenler Belediyesi’nin bir TIR yardımla katıldığı kampanya kapsamında 54 TIR Bayırbucak Türkmenleri ve Güneydoğu’da terör mağduru vatandaşlara teslim edilmek üzere yola çıktı.

“4 YILDIR TÜRKİYE YALNIZ BIRAKILDI” TIR’lar yola çıkmadan önce konuşma gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Doç Dr. Yalçın Akdoğan Türkiye’nin Suriye’de yalnız bırakıldığını belirtti. Akdoğan “Suriye’de katil zalim bir rejim var. 4 yıldır Türkiye yalnız bırakıldı. 4 yıldır 3 milyon insana biz kucağımızı açtık. Şimdi birileri konuşuyor, sınırınızı açın şöyle yapın böyle yapın. Kardeşim, bu kadar insan biz kucağımızı açtık. Gönlümüzü açtık. Sınırımızı açtık. Siz dediniz diye yapmadık. Bizler Müslüman kardeşlerimize görevimizi yaptık” şeklinde konuştu.

“BAYIRBUCAK TÜRKLERİ YALNIZ DEĞİL” AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise yaptığı konuşmada, “Önce insan diyeceğiz. Önce çıkar hiçbir zaman demeyeceğiz. Birilerinin yüzüne bunu haykırmaya devam edeceğiz. Kan diyen, petrol diyen, para diyenlere karşı merhamet, adalet ve vicdan deyip haykırmaya devam edeceğiz. Buradan haykırıyoruz,Güneydoğu’da evini barkını sırtına almış yollara düşmüş kardeşlerim. Asla yalnız değilsiniz. Bayırbucak’taki kardeşlerim asla yalnız değilsiniz. Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Çünkü biz sizinle olan kardeşliğimiz siyasetin ötesinde bir ümmet ve inanç kardeşliğidir” şeklinde konuştu.

ESENLER KAMPANYAYA SAHİP ÇIKTI

Kampanyaya bir TIR yardım malzemesi ile katılan Esenler Belediyesi’nin TIR’ını yolcu eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu TGRT Haber televizyonuna açıklamada bulundu. Başkan Göksu “ Kampanyanın başladığı ilk günden bugüne kadar Esenler halkı Bayırbucak Türkmenleri ve Güneydoğu’da terör mağduru olan kardeşlerimiz için büyük bir fedakârlık göstererek bu kampanyaya destek verdi. Yardımlar bize o kadar hızlı ulaştı ki TIR’ımız hemen doldu. Esenler halkına bu özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Esenler Belediyesi’nin de bir yardım TIR’ının katıldığı kampanya kapsımda yapılan konuşmaların ardından 54 yardım TIR’ı Bayırbucak Türkmenleri ve Güneydoğu’da mağdur terör mağduru olan vatandaşlarımıza gitmek üzere uğurlandı. Uğurlamada dualar okundu.

Diğer Haberler