Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Nisan 2016

ABONE OL

50 Öğrenciye Umre Müjdesi!

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,"Kutlu Doğum Haftası Yarışmaları"nda dereceye giren 300 öğrenciden kura çekimiyle belirlenecek 50 öğrenciyi Umre'ye göndereceklerini açıkladı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,”Kutlu Doğum Haftası Yarışmaları”nda dereceye giren 300 öğrenciden kura çekimiyle belirlenecek 50 öğrenciyi Umre’ye göndereceklerini açıkladı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Kutlu Doğum Haftası Yarışmaları” kapsamında dereceye giren öğrenciler, düzenlenen final programında ödüllendirildi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Haftası Yarışmaları Final Programı”na; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın ve Hasan Taşçı ile öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

SELAMLAR EFENDİMİZE

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin sema gösterileri ile devam etti. Peygamber Efendimize (S.A.V.) salat-u selâmların gönderildiği programda ilk konuşmayı Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan yaptı. Kutlu Doğum Yarışmaları’nda öğrencilerin başarılarının kendilerini mutlu ettiğini belirten Ercan, “Kutlu Doğum’u 6 kategorideki yarışmalarla kutladık. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yarışmasında 11 okul tüm soruları doğru cevapladı. Bu çok sevindirici bir durum” dedi.

50 ÖĞRENCİYE UMRE

Marifetin iltifata tabii olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Kutlu Doğum Haftası’nda 40 binin üstünde öğrencimiz yarışmalara katılarak finale geldiler. Biz de dereceye giren 300 öğrencimizi ödüllendireceğiz ama onların asıl saklayacakları en önemli şey, Peygamber Efendimizin hadislerini, naatlarını ve Kur’an-ı Kerim’i okumalarıdır” diye konuştu.

Göksu, öğrencileri ve ailelerini heyecanlandıran müjdeyi ise şu sözlerle verdi:

“Kutlu Doğum Haftası Yarışmaları’nda dereceye giren 300 öğrencimizden kura çekimiyle belirlenecek 50 öğrenciyi Kurban Bayramı’ndan sonra Umre’ye göndereceğiz inşallah. Ben de evlatlarımızla birlikte o kutsal topraklara gideceğim. Bu yarışmalar Resulullah’ı daha iyi anlamak için yapılıyor. Bu sebeple inşallah önümüzdeki yıl sadece okullarda değil Esenler’in bütün cadde ve sokaklarında bu yarışmaları düzenleyeceğiz.”

EN BÜYÜK MİRAS GÜZEL AHLÂK

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal çocukların ailelerini kutlayarak, “Sizin evlatlarınıza bırakacağınız en büyük miras, Efendimizin ahlakını öğretmektir. Bu ödüller, Esenlerli çocukları bu güzel ahlaka teşviktir” dedi.

PEYGAMBER’İ SEVMEK MERHAMETİ SEVMEKTİR

Peygamber sevgisinin önemine dikkat çeken İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, “Peygamber Efendimizi canımızdan çok sevmemiz demek; merhameti, iyiliği, adaleti, nezaketi sevmek demek. Peygamberimizi bu şekilde sevmeye devam ettiğimiz sürece dünyada kötülük, zulüm, yoksulluk kalmayacak inşallah” diye konuştu.

EN GÜZEL MEKTUPLARI YAZDILAR

Konuşmasının ardından Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yelkenci’ye günün anısına Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin yaptığı tarihi yarımadayı anlatan rölyef tablosunu takdim etti. Program, dereceye giren öğrencilerin naatlar ve Peygamber Efendimize yazdıkları en güzel mektupları okumalarıyla devam etti. Engin Can Güre Ortaokulu Korosu da programda ilahiler seslendirdi.

ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Programın sonunda “Kutlu Doğum Haftası”nda; “Hz. Muhammed’in Hayatı”, “Din Kültürü”, “Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma”, “Naat-ı Şerif Okuma”, “Hadis-i Şerif Ezbere Okuma” ve “Peygamber Efendimiz’e Mektup Yazma” başlığı altında 6 dalda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler ödüllendirildi. Protokol üyeleri öğrencileri tebrik ettikten sonra birincileri çeyrek, ikinci ve üçüncüleri ise gram altınla ödüllendirdi. 13-22 Nisan tarihleri arasında “Sen Âlemlere Rahmetsin Ey Nebi” sloganıyla yapılan yarışmalara ilçe genelindeki 55 okuldan 40 binin üstünde öğrenci katıldı.

Diğer Haberler