Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Eylül 2014

ABONE OL

5 Yılda 2 Milyon 500 Bin Defter

Esenler Belediyesi'nin geri dönüşümden elde ettiği defter sayısı 5 yılda 2 milyon 500 bin'e ulaştı. Esenlerli öğrencilerin defterleri bu yıl da belediyeden.

Esenler Belediyesi’nin geri dönüşümden elde ettiği defter sayısı 5 yılda 2 milyon 500 bin’e ulaştı. Esenlerli öğrencilerin defterleri bu yıl da belediyeden.

Esenler Belediyesi geleneği bozmuyor, insanı ve doğayı merkez alan projesiyle geri dönüşümden defter elde etmeye devam ediyor. Esenler Belediyesi’nin öğrenci ve veliye ekonomik katkı sunmak, yeni nesilde çevre bilinci oluşturmak ve çevreyi korumak gibi amaçlarla hayata geçirilen “Kitaplar Hükümetimizden, Defterler Belediyemizden” sloganıyla yürüttüğü projesi kapsamında Esenlerli öğrencilerin defterleri yine belediyeden. Böylece Kemer İlkokulu’nda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katılacağı törenle defterler, öğrencilere 19 Eylül Cuma günü saat 11.00’da dağıtılacak.

YÜZ GÜLDÜREN PROJE

Esenler Belediyesi proje kapsamında geri dönüşüm tesislerinde tamamen atıkların ayrıştırılmasından elde edilen gelirle2 milyon 500 bin defter elde etmiş oldu. 5’inci yılında geri dönüşümden elde edilen 500 bin defter, ilçede eğitim gören yaklaşık 90 bin öğrenciye dağıtılacak. Önceki yıllarda çok sayıda bakan ve üst düzey yöneticinin dağıttığı defterler bu yıl da çok özel isimler tarafından öğrencilere teslim edilecek. Esenler Belediyesi’nin bu projesi, öğrenci ve velilerin yüzünü güldürecek.

Diğer Haberler