Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Temmuz 2014

ABONE OL

5 Bin Kişi Aynı Sofrada

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği mahalle iftarında Turgutreis Mahallesi'de 5 bin kişi aynı sofrada oruç açtı.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği mahalle iftarında Turgutreis Mahallesi’de 5 bin kişi aynı sofrada oruç açtı.

Esenler’de mahalleli aynı sofrada oruç açıyor. Ramazan ayında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla Esenler Belediyesi, “Sizin Mahallede İftardayız” etkinliği ile ilçenin farklı mahallelerinde iftar programları düzenliyor. Programlar kapsamında Turgutreis Mahallesi Hacı Ahmet Akar Camii etrafında kurulan sofralarda toplam 5 bin kişi iftar yaptı.

MASALARI TEK TEK GEZDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, mahallelinin iftar coşkusunu paylaştı. Göksu, iftar öncesi masaları tek tek gezerek vatandaşlarla selamlaştı ve Ramazanlarını tebrik etti. İftara Başkan Göksu’nun yanı sıra; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ve belediye birim müdürleri de katıldı.

DÜNYA’YA ÖRNEK

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, “Mahalle iftarlarıyla hem Türkiye’ye hem de dünyaya birlik mesajları veriyoruz” dedi. Özkan, vatandaşlardan dünyada yaşayan tüm Müslüman kardeşleri için dua etmelerini istedi.

ALLAH’A ŞÜKREDİYORUZ

İftar öncesi bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Burada 5 bin kişiyle aynı sofrada iftar yapmak çok önemli. Allah’a bize böyle sofralarda iftar yapma şansı verdiği için şükrediyoruz. Soframızı yalnız ve kimsesiz bırakmadığınız için sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

RAMAZAN’IN HAZZINI YAŞADILAR

Konuşmaların ardından ezanın okunmasıyla birlikte 5 bin vatandaş, aynı sofrada oruç açmanın hazzını yaşadı. Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin dualarına hep birlikte ‘Amin’ diyen vatandaşlar, Başkan Göksu’ya ve emeği geçenlere kendilerine komşularıyla aynı sofrada iftar yapma fırsatı tanıdıkları için teşekkür ettiler.

RAMAZAN SEVİNCİ ÇOCUKLARI SARDI

İftarın ardından Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği “Ramazan Sevinci” etkinliklerinde çocuklar birbirinden farklı gösteri ve şovlarla Örfi Çetinkaya Ortaokulu’nun bahçesinde keyifli dakikalar geçirdiler. Çocukların Ramazan sevincine ortak olan Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, tüm minik misafirlere pamuk şeker ile patlamış mısır ikram etti. Çocuklar, başkan amcalarının ikramları eşliğinde okul bahçesinde kendileri için özel olarak hazırlanan yazlık sinemada film izlediler.

Diğer Haberler