Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Temmuz 2013

ABONE OL

5 Bin Çocuk İftarda Buluşacak

Esenler Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının ilk gününde, 5 bin çocuk için “Çocuk İftarı” düzenleyecek.

Esenler Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının ilk gününde, 5 bin çocuk için “Çocuk İftarı” düzenleyecek. Her yıl Ramazan ayında birbirinden farklı ve özgün projeleri hayata geçiren Esenler Belediyesi,  bu sene de birbirinden farklı etkinliklere imza atıyor. “Geleneği olmayanın geleceği de olmaz” ilkesinden hareketle Esenler’de gelenek oluşturmaya çalışan Esenler Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı Çocuk İftarı uygulamasına bu yıl da devam ediyor.Bu yıl Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde ikincisi gerçekleştirilecek Türkiye’nin tek “Çocuk İftarı”na, aralarında bir grup Suriyeli çocuk, yetimler ve engelliler de dâhil yaklaşık 5 bin çocuk ile annesi katılacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinden yetim çocuklarla buluşarak Ramazan’ın manevi ikliminde aynı masayı paylaşmanın sevincine ortak olacak Esenlerli çocuklar, güne özel düzenlenecek kültür ve sanat programlarında unutamayacakları bir gün yaşayacaklar.

Programda, iftar saatinden sonra Karagöz Hacivat gölge oyunları, animasyon, Jonglör, İllüzyonist ve TRT Çocuk Paytak Show’un yanı sıra 80 kişilik Çocuk Semazen ekibi de sahne alacak. Programda ayrıca çocukların severek izlediği Yumurcak Tv’de yayınlanan Caillou isimli çizgi film karakterinin maskotu da yer alacak. Çeşitli oyun ve müzikallerle çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatacak Caillou, düzenleyeceği yarışmalar ve alanda açılacak fotoğraf standında çocuklarla fotoğraf da çektirecek. Her etkinliğin çocuklar düşünülerek hazırlandığı Çocuk İftarı’nda, keyifli vakit geçirecek çocuklara, iftar sonunda sürpriz hediyeler de verilecek.

Esenler Kemer Stadyumu, 2013 Ramazan ayı Çocuk İftarı için hazır:

Diğer Haberler