Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2017

ABONE OL

45 Bin Genç ‘iyi Ki Mihmandar Var’ Diyor

Mihmandar Gençlik projesi, Esenler'deki tüm liselerde öğrencilere tanıtılıyor. 45 bin mihmandar gencin bulunduğu Esenler'de bu sayı günden güne artıyor.

Mihmandar Gençlik projesi, Esenler’deki tüm liselerde öğrencilere tanıtılıyor. 45 bin mihmandar gencin bulunduğu Esenler’de bu sayı günden güne artıyor.

Esenler Belediyesi’nin, “Hedefe Yürüyen Genç” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar Gençlik projesi, Esenler’deki tüm liselerde öğrencilerle buluşuyor. Gençlerden oluşan Mihmandar ekip, ilçe genelindeki tüm liseleri ziyaret edip öğrencilere projenin detaylarını anlatıyor.

Genç mihmandarlar; eğitimden sanata, sosyal ve kültürel faaliyetlerden spora ve kendilerine rehberlik edilen her türlü konuya kadar proje kapsamında verilen hizmetler hakkında Esenlerli lise öğrencilerini bilgilendiriyor. Mihmandar üniversite hazırlık kursu Esen Akademi ile üniversite hayallerine kavuşan gençler de, üniversite hayali kuran yaşıtlarına, kursun kendilerine faydalarından bahsediyor. Ekip, gittikleri okullarda öğrencilere çeşitli hediyeler de veriyor.

45 BİN MİHMANDAR GENÇ

Esenler’de, 14-22 yaş arası 45 bin Mihmandar genç var. Mihmandarlar, Esenler’de hayatına dokunmadık genç bırakmamak gayesi ile bugüne kadar yaklaşık 20 bin öğrenciyle buluştu. Okullarda binlerce genç, Mihmandar Gençlik projesine kayıt olarak, bu büyük ailenin ferdi oldu. Mihmandar Gençlik projesi, çeşitli okullarda öğrencilere anlatılmaya devam edecek.

İYİ Kİ MİHMANDAR VAR!

Mihmandarın yeni üyeleri, projeden oldukça umutlu. Gençler, “Mihmandar Gençlik projesinin özellikle üniversite sınavına hazırlanmamızda ve kişisel gelişimimize katkı sağlaması açısından faydalı olacağını düşünüyoruz. Biz Esenlerli gençler olarak çok şanslıyız, iyi ki Mihmandar var” diye konuşuyorlar.

Diğer Haberler