Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Aralık 2019

ABONE OL

Onur Şan’dan Müzik ve Sohbet

Türk halk müziğinin güçlü sesi Onur Şan, Esenler'de düzenlenen “Müzikli Söyleşi” programında, yeni çıkardığı pop müzik tarzındaki şarkısı için, "Tarz değişikliğine gitmedim, gönlüm hala türkülerde ama bu da bir yenilik, bir çeşni" dedi.

Güçlü sesi ve yorumu ile türkülere hayat veren Onur Şan, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Müzikli Söyleşi” programında sevenleriyle buluştu. Moderatörlüğünü Erdal Şahin’in üstlendiği program, Dr. Kadir Topbaş  Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

 

POP ŞARKI YAPTI

Yıllardır yaptığı müzik tarzının dışına çıkarak pop müzik tarzında “Hadi Ben Kaçtım” isimli bir single çıkaran Onur Şan, müzik çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyerek şunları ekledi:

“Ben çocukluğumdan beri böyle eserler yapıyorum aslında ama gönlümde türküler hep birinci sırada oldu, hala da öyle. Bu bir tarz değişikliği değil. Sosyal medyada single yayınlandıktan sonra ‘Sen tarzını mı değiştirdin, neden yaptın?’ gibi söylemler oldu ama böyle bir şey yok. Bryan Adams diye bir şarkıcı var, O’nun ‘Everything I Do’ şarkısını da söylesem, sahnede yine ‘Kesik Çayır’a bağlayacağım. Dolayısıyla bu oturmuş bir şey artık, biz bunun üzerine çeşni yapıyoruz. Pop sanatçılarımız sürekli pop söylerken arada bir türkü söylediğinde çok güzel oluyor değil mi, bunu türkücüler de yapabilir. Ben bunu yaparken bazı gelenekselci kesim tarafından tepki göreceğimi de bekliyordum ama şu an için iyi gidiyor, genelde de yakıştırıyorlar” dedi.

 

SEVİLEN TÜRKÜLERİ SESLENDİRDİ

Onur Şan, Erdal Şahin’le birlikte “Telli Turnam”, “Mihriban”, “Kesik Çayır Biçilir Mi”, “Kendim Ettim Kendim Buldum” gibi türküleri icra ederek, türküseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Diğer Haberler