Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Mart 2015

ABONE OL

4. Gelibolu Sempozyumu Esenler’de

Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Gelibolu Sempozyumu'nun İstanbul'daki toplantıları Esenler'de yapılacak. 15-16 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyuma, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Çanakkale Savaşı’nın 100. yılı kapsamında bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Gelibolu Sempozyumu’nun İstanbul’daki toplantıları Esenler’de yapılacak. 15-16 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyuma, Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Uluslararası 4. Gelibolu Sempozyumu’nun İstanbul’daki toplantıları, Esenler Belediyesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sabahattin Zaim Üniversitesi, Avustralya Ulusal Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türk Tarih Kurumu ve Çanakkale Vakfı tarafından Esenler’de düzenlenecek.

Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde 15-16 Mart tarihlerinde yapılacak olan sempozyumda, Türkiye, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Almanya ve İngiltere’de 1915 Çanakkale Savaşları üzerine araştırma yapan araştırmacılar ile bilim insanları bir araya gelecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in de katılacağı sempozyumda Esenler Belediyesi’nin Çanakkale Savaşları’nın 100. yılında gerçekleştireceği etkinliklerinin tanıtımı ile Çanakkale Fotoğraf Sergisi’nin açılışı da yapılacak. Sempozyum, 15 Mart Pazar günü saat 09.00’da başlayacak.

Uluslararası 4. Gelibolu Sempozyumu’nun 3 ve 4’üncü gün oturumları ise Çanakkale’de gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler