Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Haziran 2014

ABONE OL

4 Çocuk Annesi Emine Hanım 20 Yıldır Duvarlara Hayat Veriyor

Esenler Belediyesi’nin hayata geçireceği Anne Çocuk Merkezi’nin dış cephelerini boyayan Ressam Emine Kutluca’nın boyalı elleri, boş duvarlara hayat .

Esenler Belediyesi’nin hayata geçireceği Anne Çocuk Merkezi’nin dış cephelerini boyayan Ressam Emine Kutluca’nın boyalı elleri, boş duvarlara hayat veriyor.

Bugünlerde evinizin karşısındaki duvarlarda rengârenk resimler görürseniz sakın şaşırmayın! Benden duymuş olmayın ama o duvara Emine Kutluca’nın elleri dokunmuş olabilir. Hepinizi merakta bırakmadan söyleyeyim. Emine Kutluca, bir ressam. 4 çocuk annesi ve aynı zamanda Türkiye’de ilk kez elektrik trafolarının üzerine yağlıboya ile resim yapan kişi. Yaklaşık 20 yıldır binaların iç ve dış cephelerine resimler yapıyor. 20 metre yükseliğindeki bir binanın tepesine bile hiç korkmadan sepet yardımıyla tırmanarak, boş duvarları adeta birer sanat eserine çeviriyor.

Şu sıralar Esenler Belediyesi’nin Menderes Mahallesi 330. Sokak’ta hayata geçirmeyi planladığı Anne Çocuk Merkezi’nin dış cephelerini boyayan Ressam Emine Kutluca, merkezin duvarlarına çocuklara özel çizimler yapıyor.

İşini büyük bir özveriyle yapan Kutluca, sabah erken saatlerde kolları sıvayarak, çalışmaya başlıyor ve hava kararana kadar büyük bir azimle duvarları boyuyor. Duvarlara çocukların sevdiği masal kahramanları olan Nasrettin hoca, Şirinler gibi karakterleri resmeden Kutluca, kendisini seyreden etrafındaki meraklı vatandaşlara aldırış etmeden işini büyük bir ustalıkla yapıyor.

BU İŞİN KADINI ERKEĞİ YOK

Duvarlara adeta can veren Kutluca, işini büyük bir aşkla ve severek yaptığını söylüyor. “ Yolda yürür gibi iş yapabiliyorum, rahatım” diyen Kutluca, “Sevdiğim işi yapıyorum. İşimi seviyorum. Güzel bir şeyler ortaya çıkarabiliyorsam ne mutlu bana” diye konuşuyor. Kadın olmasının yaptığı işe bir sıkıntı oluşturmadığını belirten Kutluca, “Bu işin kadını erkeği yok. Benim kadın olmam, hiç bir şeyi değiştirmiyor. İşimi zorlanmadan yapabiliyorum. Yeteneklerimi sergiliyorum. Önemli olan işinizi severek yapmak” diyor.

EN BÜYÜK DESTEK EŞİNDEN

Kendisine en büyük desteği eşi Metin Kutluca’nın verdiğini dile getiren Kutluca, “Eşim bana çok yardımcı oluyor. Birlikte çalışıyoruz. O duvarların alt zeminlerini boyuyor, ben de detaylarla çalışıp, çizimleri yapıyorum.” diye konuşuyor.

Diğer Haberler