Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ağustos 2016

ABONE OL

’30 Kuş’ Filminin Galası Esenler’de!

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini püskürtmek amacıyla ilk kurşunu sıkan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in anlatıldığı "30 Kuş" adlı kısa filmin galası Esenler'de yapılacak.

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini püskürtmek amacıyla ilk kurşunu sıkan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in anlatıldığı “30 Kuş” adlı kısa filmin galası Esenler’de yapılacak.

15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini püskürtmek amacıyla ilk kurşunu sıkan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir için yaklaşık 6 dakika süren “30 Kuş” adlı bir kısa film hazırlandı. Film, ismini şair Dursun Ali Erzincanlı’nın Ömer Halisdemir’in 15 Temmuz gecesi vatanı uğruna bedel ödeyerek yediği 30 kurşuna ithafen yazdığı “30 Kuş” şiirinden aldı. Oyuncu Turgay Atalay’ın şehit Ömer Halisdemir’i canlandırdığı filmin yapımcılığını Nazif Tunç, yönetmenliğini ise Ekrem Aydın üstlendi.

SAAT 20.30’DA, DR. KADİR TOPBAŞ K.S.M’DE

15 Temmuz gecesi darbecilere atılan ilk kurşunun ve vatanı için canını feda eden ilk şehidimiz Ömer Halisdemir’in anlatıldığı “30 Kuş” filminin galası saat 20.30’da, Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Gecede, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)15 Temmuz’daki darbe girişimiyle başlayan süreçte yaşananların özetinin Anadolu Ajansı (AA) tarafından gözler önüne serildiği bir fotoğraf sergisi de ziyaretçilere açılacak.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra Esenler’deki şehit yakınları ile gaziler ile birçok sanatçının da katılacağı “30 Kuş” filminin galasına dileyen tüm vatandaşlar katılabiliyor.

Diğer Haberler