Öneri ve Talep Formu
29 EKİM

Halkımızın 98 yıl önce ilan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Esenler’de coşkuyla kutlandı.

Eklenme tarihi 29 Ekim 2021

ABONE OL

29 EKİM ESENLER’DE COŞKUYLA KUTLANDI

1923 yılında Kurtuluş Savaşı’mızı zaferle sona erdirip vatanımızı düşman işgalinden kurtarmamızın nişanesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Esenler’de coşkuyla kutlandı.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından dönemin dev imparatorluklarının işgal ettiği ülkemiz Kurtuluş Savaşı ile 1923 yılında özgürlüğüne kavuştu. Ülkemizi ve halkımızı özgürlüğe kavuşturmanın sembolü haline gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Esenler’de büyük bir coşkuyla kutladık.

Vatanı için canını feda eden şehitlerimizi de saygıyla andığımız kutlamalar, Esenler’in Dörtyol Meydanı’nda, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu ve ilçemizin kamu erkanının katıldığı törenle başladı.

Halkımızın, gençlerimizin, öğrencilerimizin katılımıyla büyük bir coşkuya dönüşen törende Mehter Takımı’nın çaldığı mehter marşı ve gençlerimizin folklör oyunları da yer aldı.

ESEV CUMHURİYET KONSERİ

Günün diğer etkinliği ise akşam 20.00’de, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde başlayacak olan Cumhuriyet Konseri olacak. Esenler Belediyesi’nin tüm İstanbul halkı için geniş sanat eğitimleri verdiği ESEV’de eğitim alan gençlerimizin hazırladığı konsere tüm halkımız davetlidir.

 

Diğer Haberler