Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Ocak 2013

ABONE OL

24 Saat Karla Mücadele

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle önlem alan Esenler Belediyesi, olumsuzluk yaşanmaması için 24 saat karla mücadele başlattı. Acil bir durumla karşılaşan vatandaşlar, 444 00 73 numaralı telefondan ESTİM’e 24 saat ulaşabilirler.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle önlem alan Esenler Belediyesi, olumsuzluk yaşanmaması için 24 saat karla mücadele başlattı. Acil bir durumla karşılaşan vatandaşlar,  444 00 73 numaralı telefondan ESTİM’e 24 saat ulaşabilirler.

İstanbul’da beklenen kar yağışı sabah saatlerinde başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günler öncesinden yaptığı uyarıları dikkate alan Esenler Belediyesi de kar yağışının olumsuzluklarına meydan vermemek için bir dizi önlem aldı. Aralıklarla yağan kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için karla mücadele ekiplerini seferber eden Esenler Belediyesi, cadde ve sokakların kardan kapanma ihtimaline karşı yoğun bir şekilde çalışmalara başladı. İlçenin dört bir yanında buzlanmaya karşı gerekli önlemleri alan Esenler Belediyesi, birçok cadde ve sokakta, kar yağışı için tuzlama ve solüsyon çalışması yapıyor. Esenler Belediyesi tarafından Fen İşleri, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili müdürlüklerden oluşturulan karla mücadele ekipleri de kar ve buzlanma ile mücadele kapsamında 2 adet tuzlama aracı, 2 adet beko-loder  (kepçe ), 1 adet greyder, 5 adet kamyon, 8 adet kamyonet, 3 adet  pikap aracıyla ilçede hummalı bir şekilde çalışıyor.  Ana aks yolları sürekli açık tutmak için çalışmalar yapan ekipler,  ilçenin belli noktalarına da geçici tuz depolamaları yaparak  araçların daha kısa mesafelerden tuz ihtiyacını karşılayarak daha etkin ve verimli bir mücadele veriyor. Ayrıca yoğun kar yağışı sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklarda sağlık, sivil savunma ve yolda kalma gibi konularda da vatandaşların yardımına koşmak maksadıyla nöbetçi ekipler oluşturuldu. Araçların çeşitli arızalarla yolu kapatma ihtimaline karşı da nöbetçi çekici araç ile birlikte zincir takma, elektrik ustası, acil şoför gibi görevliler de olumsuz şartlar geçene kadar nöbet tutacak.

ACİL DURUM İÇİN ESTİM: 444 00 73

Esenler Belediyesi bünyesinde 7 gün 24 saat aralıksız hizmet veren Esenler Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonunu arayabilirler. İlçe halkının mağdur olmaması için aralıksız çalıştıklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade ederek olumsuz hava şartlarından hiçbir kimsenin mağdur olmaması için gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.  Göksu, kar yağışı sona erene kadar ilçenin dört bir yanında çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

 

Diğer Haberler