Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Nisan 2013

ABONE OL

23 Nisan Spor Şenlikleri Başladı

Esenler Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği 23 Nisan Spor Şenlikleri, sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oluyor.

Esenler Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği 23 Nisan Spor Şenlikleri, sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oluyor.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir dizi spor etkinliği başlattı. Çocukların spora olan ilgilerini artırmak ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla, Uzak Doğu sporlarından badmintona, voleyboldan basketbola kadar birçok branşta Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde yapılan spor şenliklerinde 500 sporcu, madalya ve kupa için ter döküyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilen oyunların ilki bu hafta sonu Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde Muay Thai ve Budokai-Do branşlarında gerçekleştirildi. Minik ve Yıldızlar kategorilerinde gerçekleştirilen müsabakalara Esenler’den ve çevre ilçelerden 500 sporcu katıldı. Kıyasıya mücadelelere sahne olan turnuva 2 gün sürdü ve müsabakalar sonunda Muay Thai branşında sırasıyla; Doğan Spor Kulübü, Esenler Belediyesi ve Ramazan Çeliktürk Spor Kulübü, Budokai-Do branşında ise sırasıyla; Bağcılar Olimpik, Gezginler Arena ve Ekici Savunma Sanatları Spor Kulübü dereceye girdi. Dereceye giren sporcular, kupa ve madalya ile ödüllendirildi. VELİLER DE TRİBÜNDE TER DÖKTÜ

Oyunlarla ilgili konuşan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza “23 Nisan, çocuklar ve bizler için önemli bir gün. Bu nedenle Nisan ayı boyunca çeşitli etkinler gerçekleştirerek çocukların bayramını birlikte kutlamak ve onları bu vesile ile spora teşvik etmek istedik. Bu amaçla da, ilkini bu hafta sonu gerçekleştirdiğimiz turnuvaya 500 sporcu ve 2 bine yakın seyirci katıldı. Sporcular sahada ter dökerken, tribünlerdeki velilerin heyecanı ise görülmeye değerdi” dedi.23 Nisan Spor Şöleni kapsamında 19 Nisan Cuma günü Badminton, 28 Nisan Pazar günü ise Voleybol ve Basketbol Turnuvası gerçekleştirilecek. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı bu müsabakaları sporseverler ücretsiz olarak takip edebiliyor.

Diğer Haberler