Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Nisan 2021

ABONE OL

23 NİSAN COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADILAR!

Esenler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Şehir Ekranı TV ile Şehir ve Çocuk Youtube kanalında hazırladığı dopdolu içeriklerle kutladı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli sokak etkinlikleri, miniklerin neşesine neşe kattı.

Esenler Belediyesi TBMM’nin açılışının 101’inci yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi. Palyaçolar ve vosvoslar, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da miniklerin yüzünü güldürdü. Birbirinden eğlenceli programlar, Covid-19 tedbirleri nedeniyle Şehir Ekranı TV ile Şehir ve Çocuk Youtube kanalında miniklerle buluştu. Farklı yaş gruplarına hitap eden etkinlikler kapsamında minikler, canlı bağlantılar ve yarışma programıyla keyifli vakit geçirdi.

 

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA ‘BARIŞ EKMEĞİ’ PİŞTİ

 

Esenler Belediyesi’nin her yıl 23 Nisan’da düzenlediği ‘Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’nin 12’ncisi Şehir ve Çocuk Youtube kanalı üzerinden yapıldı. Farklı ülkelerden canlı bağlantılarla yayına katılan çocuklar, şiirler ve şarkılar söyleyerek arkadaşlarıyla birlikte bayramlarını kutladı. Dünyanın dört bir yanında yaşayan çocukların evlerinde pişirdiği barış ekmekleri, hazırlanan video ile ekrana geldi.

 

MİNİKLER BİLGİLERİYLE YARIŞTI

 

Ramazan ayı boyunca Şehir Ekranı TV’de izleyiciyle buluşan ‘Biz Biliriz’ adlı ödüllü bilgi yarışması da 23 Nisan’a özel olarak sadece çocukların katılımıyla gerçekleşti. Yarışmada minikler, kıyasıya yarışırken birçok ödülün de sahibi oldu.

 

MUTLULUK SOKAKLARA TAŞTI

 

Covid-19 nedeniyle bayramı evlerinde geçiren çocuklar için birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi. Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) animasyon ekibi, Esenler’i sokak sokak gezerek çocukları eğlendirdi. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte çocuklar, evlerinin balkonundan şarkılara eşlik ederek keyif dolu anlar yaşadı.

Diğer Haberler