Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ocak 2018

ABONE OL

21. Yüzyılı Onlar Yönetecek

Esenler Belediyesi personeline "Kurumsal Kültür ve Aidiyet Bilinci" konulu seminer veren MEB Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, 21. yüzyılı yönetecek kişilerin sahip olması gereken 6 özelliği sıraladı.

Esenler Belediyesi personeline “Kurumsal Kültür ve Aidiyet Bilinci” konulu seminer veren MEB Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, 21. yüzyılı yönetecek kişilerin sahip olması gereken 6 özelliği sıraladı.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline yönelik hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor. Eğitimler kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Esenler Belediyesi personeline, “Kurumsal Kültür ve Aidiyet Bilinci” konulu bir seminer verdi.

DEĞİŞİMİN KÖKÜ AİLEDİR

Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Mehmet Baki Öztürk, değişim ve dönüşümün ailede başladığını belirterek, “Yetişkinlerdeki yüzde birlik değişim aileye yüzde on, çalıştığı işe yüzde on beş yansıyor. Bu yüzden olumlu yönde değişmekten korkmayın ama başkalaşmayın. İnsanın kişiliği üç-altı yaş aralığında oluşuyor. Bu sebeple değişimin kökü ailedir. Ailede atılacak sağlam kökler çok önemli” dedi.

BUGÜNKÜ NİYETİNİZ, YARINKİ KADERİNİZDİR

Kişinin hayata bakış açısının tüm insanlığa yansıdığını aktaran Öztürk, “Dünyada oluşan olumlu veya olumsuz fotoğrafta hepimizin katkısı var. Hayatta her şey sizinle başlar. Bugünkü niyetiniz, yarınki kaderinizdir. Bu toplumu değiştirecek ve dönüştürecek olan sizlersiniz” diye konuştu.

21. YÜZYILI YÖNETECEK KİŞİLERİN 6 ÖZELLİĞİ

21. yüzyılı yönetecek kişilerin 6 özelliğe sahip olması gerektiğini söyleyen Öztürk bu özellikleri şöyle sıraladı:

“21. yüzyılı yönetecek kişiler ekip çalışmasına yatkın olmalı, liderlik özellikleri bulunmalı, kurumsal iletişim becerileri gelişmiş, etik kurallardan haberdar ve uygulayan, kurumsal kültür ve aidiyet bilinci oluşturan beceriye sahip olmalı. 21. yüzyılda toplumu dönüştürecek olan vasıflar bunlar. Bu nedenle daha yenilikçi ve sorumlu hareket etmek zorundayız.”

Diğer Haberler