Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Nisan 2017

ABONE OL

2023 Genç Ecdadın İzinde Bilecik’te

Esenler Belediyesi, Esenlerli 2023 genci, "Diriliş Gezisi" kapsamında Bilecik ve Söğüt'e gönderdi. Gençleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu birlikte uğurladı.

Esenler Belediyesi, Esenlerli 2023 genci, “Diriliş Gezisi” kapsamında Bilecik ve Söğüt’e gönderdi. Gençleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu birlikte uğurladı.

Esenler Belediyesi, tarihi ve milli bilinçlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Esenlerli 2023 genci, “Diriliş Gezisi” kapsamında Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı Bilecik ve Söğüt’e götürdü. Esenler’den yola çıkan gençler için Dörtyol Meydanı’nda bir uğurlama töreni düzenlendi. Uğurlama törenine; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve Belediye Başkan Yardımcıları ile geziye katılan gençlerin aileleri katıldı.

GELECEĞİMİZ İÇİN ECDADIMIZDAN GÜÇ ALIYORUZ

Uğurlama töreni öncesi gençlere seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bunun bir ‘Diriliş’ gezisi olduğunu hatırlatarak, “Her sene bu meydandan binlerce kardeşimizi Çanakkale’ye yolcu ediyor, uğurluyorduk, dedik ki bu sene yönümüzü biraz da Söğüt’e, Bilecik’e doğru çevirelim. Çünkü şunu anladık ki, Akif’in ifadesiyle tarih tekerrür etseydi ibret alınır mıydı diyor ya, ibret alınmadığı için tarihin yeniden tekerrür ettiğini, dünkü Haçlıların, dün Osmanlı için hangi kuşatmaları yapmaya kalktılarsa, bugün onların mirasını taşıyan bizler için de aynı kuşatmalar için yollara çıktıklarını, yollara revan olduklarını gördüğümüzde bize yeniden Osmanlı’yı hatırlamak, yeniden Osmanlı gibi büyük bir medeniyetin varisleri olduğumuzu hatırlayıp o ecdadımızdan güç alarak, enerji alarak 21. yüzyıla mührümüzü vurmak, 21. yüzyılın bizim yüzyılımız olması için güç toplamamız gerektiğini yeniden anladık’’ diye konuştu.

21. YÜZYILI MÜSLÜMAN GENÇLİK KURACAK

Ecdadın izinde ve çalışkan gençlerin, mazlumların umudu olduğunu belirten Bilal Erdoğan, “Bu millet gümbür gümbür geliyor. 21. yüzyıl Batı’nın zulümlerinin bitişi olacak İnşallah. Onun için gençler ecdadın izini arayın. Şehitlerin yolunda yürüyün. İnşallah 21. asra bu milletin, bu ümmetin şanını söyletin. 21. yüzyılı inşallah Anadolu gençliği kuracak, bu Müslüman gençlik kuracak. Dünyanın bütün mazlum halklarına adalet, barışı, huzuru yeniden getirecek’’ dedi.

Konuşmaların ardından Erdoğan ve Göksu, öğrencilerden ecdada selamlarını götürmelerini isteyerek gençleri yolcu ettiler. Programın sonunda Diriliş Mehter Ekibi mehteran gösterisi sergiledi ve öğrenciler ‘Diriliş’ şiirleri okudular.

ŞEYH EDEBALİ VE ERTUĞRUL GAZİ TÜRBELERİNE ZİYARET

Diriliş Gezisi kapsamında Esenler’den yola çıkan 2023 genç, Bilecik ve Söğüt’te Şeyh Edebali Türbesi ile Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret edecekler. Gençler, Diriliş Gezisi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılacağı bir programa da katılacaklar.

Diğer Haberler