Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mayıs 2019

ABONE OL

2019 Sünnet Kayıtları Başladı!

Esenler Belediyesi'nin düzenleyeceği "2019 Sünnet Şöleni" kapsamında sünnet kayıtları başladı.

Esenler Belediyesi’nin düzenleyeceği “2019 Sünnet Şöleni” kapsamında sünnet kayıtları başladı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Sünnet Şöleni” için kayıtlar başladı. İlçedeki ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenecek şölen kapsamında yüzlerce çocuk sünnet ettirilecek. 2 yaşın üstündeki çocukları kapsayan sünnet organizasyonuna Esenler’de yaşayan maddi durumu yetersiz tüm çocuklar katılabiliyor.

SÜNNETLİKLERİ DAĞITILACAK

Sünnet kayıtlarının ardından Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla yapılacak Sünnet Şöleni’nde, erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak. Birbirinden renkli programların yer alacağı şölende, çocuklara özel çeşitli etkinlikler de yer alacak.

Ramazan Bayramı’nın ardından sünnet operasyonları başlayacak. Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğuözel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.

KAYITLAR İÇİN…

Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler kayıt için Üçyüzlü’de bulunan ve Esenler Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda faaliyet gösteren Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne aşağıdaki evrak ve bilgilerle kayıt yaptırabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 440 09 21 numaralı telefonu arayabilirler.

“2019 Sünnet Şöleni” için gerekli evrak ve bilgiler:

Muhtarlıktan Fakirlik Belgesi Çocuğun kimlik fotokopisi Çocuğun ayakkabı numarası Çocuğun baş çevresi Sigorta durumunu bildirir belge

Diğer Haberler