Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ekim 2018

ABONE OL

2019 Bütçesi: 375 Milyon Tl

Esenler Belediyesi'nin 2019 yılı tahmini bütçesi, 375 milyon 100 bin TL. Tahmini bütçe, Esenler Belediye Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul edildi.

Esenler Belediyesi’nin 2019 yılı tahmini bütçesi, 375 milyon 100 bin TL. Tahmini bütçe, Esenler Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi.

Esenler Belediyesi’nin 2019 yılı mali performansı ve bütçe tasarısının görüşüldüğü 5. Seçim Yılı 5.Dönem 2018 Ekim Ayı Meclis toplantılarının ikinci birleşimi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Esenler Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Murat Gülkıran başkanlığında toplanan meclise; Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, mali olarak Esenler’in büyümeye devam ettiğini belirterek, “2009 yılında doksan iki milyon ile aldığımız bütçemiz yüzde üç yüzden fazla büyüdü. Esenler’e 9 yılda gerçekten büyük yatırımlar yaptık”dedi.

Esenler’de fiziki olarak yapılması gereken yatırımların tamamlandığına dikkat çeken Çetinkaya, “Esenler’i İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri haline getirmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Kaymakamlık, SGK, Vergi Dairesi ve Belediye Binası’nın yanı sıra daha birçok kamu binasını Esenler’e kazandırdık. 2019 yılı bütçemizin tahmini olarak 375 milyon 100 bin TL olması planlanıyor. Bütçemizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

AK Parti Grubu adına konuşan Ahmet Bilal Kıymaz da, “Kentsel dönüşümden parklara, yeni hizmet binalarından yüksek gerilim ve havai elektrik hatlarının yer altına alınmasına, meydan düzenlemelerinden otopark ve spor tesislerine kadar yüzlerce fiziki projenin yanında sosyal projelerde de Esenler Belediyesi birçok belediyeye öncülük yaptı” dedi.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. 2019 yılı tahmini bütçesi, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyelerinin red oyu verdiği oylamada oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer Haberler