Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Nisan 2019

ABONE OL

2018 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Esenler Belediyesi’nin 2018 yılını kapsayan "Yıllık Faaliyet Raporu", Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Faaliyet Raporu'nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi'nin yeni dönemde ortaya koyacağı beş temel perspektifini anlattı.

Esenler Belediyesi’nin 2018 yılını kapsayan “Yıllık Faaliyet Raporu”, Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Faaliyet Raporu’nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,Esenler Belediyesi’nin yeni dönemde ortaya koyacağı beş temel perspektifini anlattı.

Esenler Belediye Meclisi’nin 6. Seçim yılı 1. Dönem Meclisi’nin Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2018 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu görüşüldü.Esenler Belediye Meclis Salonu’nda 1. Meclis Başkan Vekili Engin Aydoğan’ın başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddelerinin görüşülmesinin ardındanEsenler Belediyesi’nin son 10 yılda yapılan hizmet ve yatırımların anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti. Daha sonra 2018 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu’nun görüşülmesine geçildi.

Raporla ilgili olarak sırası ile İyi Parti adına Meclisi Üyeleri Kemal Şahin ve Cafer Turna, MHP adına Meclisi Üyesi Oğuzhan Başdoğan ve AK Parti adına da Meclisi Üyesi Osman Gökçebaş görüşlerini ifade ettiler.

ESENLER’İN 5 TEMEL PERSPEKTİFİ

Siya parti temcilerinin rapor ile ilgili görüşlerini açıklamalarının ardından kürsüye Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu geldi. 2018 Yılı Faaliyet Raporu ile ilgili olarak hazırlanan sinevizyon gösterisinde yapılanların net bir şekilde anlatıldığını ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bazı muhalefet meclis üyelerinin eleştirilerini cevapladıktan sonra yeni dönemde Esenler’in ortaya koyacağı beş temel perspektifinden bahsetti. Göksu, “Yeni Esenler için ortaya koyduğumuz beş temel perspektif var. Birincisi daha zengin Esenler, ikincisi daha huzurlu ve güvenli Esenler, üçüncü daha nitelikli, daha konforlu Esenler, dördüncü daha planlı Esenler, beşinci de daha çağdaş Esenler. Bunlara ilave olarak da en son tüm imkanlarını sonuna kadar kullanan ‘çocuk şehri’ Esenler” dedi. Başkan Göksu perspektifleri de kısaca özetledi.

TEKSTİL ATÖLYELERİNE ‘OUTLET MERKEZİ’ MÜJDESİ

Esenler’de yaşayan 200 bin insanın geçim kaynağının tekstil olduğunu belirten Başkan Göksu, “Bizim ilk el atacağımız şey tekstil olacak. Bu amaçla ilk olarak tekstil atölyelerinin fiziki şartlarını değiştireceğiz. İkinci olarak çalışanları sertifikalı ve nitelikli hale getirerek işleri ne ise sabit hale gelecekler. Üç, işletmeyi uluslararası belgeli hale getirerek üretim ve niteliği arttıracağız. Tekstil atölyelerinde imalata dönüş yapanların, ürünlerini pazarlayacakları bir ‘Outlet Merkezi’ de açmayı düşünüyoruz. Gelsinler burada ürünlerini halka satsınlar” ifadeleri kullandı.

MADDE BAĞIMLISI GENÇLERE ‘TARIM KÖYÜ’ HAYALİ

Türkiye’de madde bağımlılığı ile ilgili en kapsamlı proje yapan belediyenin kendilerinin olduğunu söyleyen Göksu, şu ifadeleri kullandı:

“Dünya’da madde bağımlılığı konusunda yürütülen projelerin başarı oranı yüzde 8 ile 14 arasındayken, Esenler’de bu oran yüzde 37’dir. Bir tane hayalim var bunu da hayata geçirmek istiyorum. Madde bağımlısı çocuklara İstanbul’un dışında bir ‘tarım köyü’ kurmak istiyorum. Bunu üç bakanlığa proje olarak sundum, projeye destek vereceklerini söylediler. İnşallah hayata geçireceğim.”

Başkan Göksu’nun konuşmasının ardından 2018 yılı Faaliyet Raporu oylamaya sunuldu. Esenler Belediyesi 2018 Yılı Faaliyet Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer Haberler