Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2016

ABONE OL

2015 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Esenler Belediyesi’nin 2015 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Faaliyet Raporu'nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Hep ileriye bakıyoruz. Hayallerimize sınır koymuyoruz" dedi.

Esenler Belediyesi’nin 2015 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Faaliyet Raporu’nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Hep ileriye bakıyoruz. Hayallerimize sınır koymuyoruz” dedi.

Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3. Dönem Meclisi Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2015 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu görüşüldü. Esenler Belediye Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Murat Gülkıran’ın başkanlığında yapılan Meclis Toplantısı, Esenler Belediyesi’nin son 7 yılda yapılan hizmet ve yatırımların sunulduğu sinevizyon gösterimiyle başladı. 7 yılda hayata geçirilen 700 projeden kesitlerin sunulduğu gösteriminin ardından AK Parti Grubu adına Osman Gökçebaş, CHP Grubu adına ise Mustafa Usta söz aldı ve yıllık faaliyet raporu hakkında görüşlerini dile getirdi.

GÖKSU: NOTU MİLLET VERİR

2015 Yılı Faaliyet Raporuyla ilgili olarak Meclis’e sunum yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal, kültürel ve kentsel dönüşüm çalışmalarına değindi. Faaliyet raporlarına asıl notu milletin verdiğini belirten Başkan Göksu, “7 yıllık başkanlığım süresince her çarşamba ve her cuma, Halk Günü ve Halk Meclisi’nde milletin karşısına çıkıyorum. Her zaman hesap verebilir bir belediye olmayı kendimize şiar edindik. Kağıt üzerinde hesap vermek çok kolaydır. Ama asıl mesele şehrin meydanına çıkıp ‘hesap vermeye geldim’ diyebilmektir. Halkın rızası olmadan Hakk’ın rızası olmaz. Her bir hizmetimizde bu düşünceyle hareket ettik” diye konuştu.

Verimliliğin üç temel fonksiyonu; kurumsal, toplumsal ve kentsel gelişime bağlı olduğunun altını çizen Başkan Göksu, Esenler Belediyesi’nin 2019 yılına kadar hayata geçirmeyi planladığı projeleri tek tek anlattı. Başkan Göksu, Avrupa Yakasının en büyük nikah sarayından Okçular Tepesi’ne, Nostaljik Tren’den Şifa Tarlası’na, Dörtyol Meydanı’nın genişletilmesinden Tekstilkent-Giyimkent Outlet Şehri’ne kadar onlarca projeyi Meclis Üyeleriyle paylaştı.

GÖKSU: HAYELLERİMİZE SINIR KOYMUYORUZ

Esenler’de kentsel dönüşümün siyaset üstü bir mesele olduğunu dile getiren Başkan Göksu, askeri alanda yapımı planlanan Yeni Şehir Projesi’nin detaylarını da paylaştı. Esenler’in tarihi ve talihini değiştirecek proje kapsamında ilçe genelinde 90 bin konutun yenileceğini ifade eden Başkan Göksu, “Esenler’de bugüne kadar 25 bin konutu yeniledik, dönüşmesi gereken daha 75-80 bin konut var. Yeni Esenler’de yaklaşık 60 bin konut inşa etmeyi düşünüyoruz. Burada plandan tasarıma değil, tasarımdan plana gideceğiz. Esenler 2023 projesi kapsamında dünyanın en büyük şehir parkını yapacağız. 2,5 milyon metrekarelik şehir parkının büyük bir bölümünü eski Esenler’e yapmayı planlıyoruz. Bunu yaparken yine halkımıza soracağız. Yüzde 75 evet derse yapacağız. Biz hep ileriye bakıyoruz: Hayallerimize sınır koymuyoruz. Bir şeyi başarmanın tek şartı hayal kurmaktır. Hayali kurduktan sonra bunu yapacağınıza inanacaksınız. Dünyada örneği var mı? diye soruyorlar, yok. Biz yapacağız olacak” dedi.

FAALİYET RAPORU OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Başkan Göksu’nun konuşmasının ardından 2015 yılı Faaliyet Raporu oylamaya sunuldu. CHP’li Meclis Üyelerinin red oyu verdiği Esenler Belediyesi 2015 Yılı Faaliyet Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer Haberler