Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Haziran 2013

ABONE OL

2013 Kere Maşallah!

Esenler Belediyesi’nin 2013 çocuk için düzenlediği Sünnet Şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun "Sünnet Kartı" ve "Sünnet Çantaları"nı verdiği çocuklar neşe dolu anlar yaşarken, aileler de evlatlarını gururlu gözlerle seyretti.

Esenler Belediyesi’nin 2013 çocuk için düzenlediği Sünnet Şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun “Sünnet Kartı” ve “Sünnet Çantaları”nı verdiği çocuklar neşe dolu anlar yaşarken, aileler de evlatlarını gururlu gözlerle seyretti. Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Sünnet Şöleni”, bu yıl da coşkuyla kutlandı. İlçedeki ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen “Sünnet Şöleni”ne; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Belediye Meclis üyeleri, Belediye birim müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı.

“2013 Kere Maşallah” sloganıyla düzenlenen Sünnet Şöleni, Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nin müzik dinletisiyle başladı. Müzik dinletisinin ardından programda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, sünnet olacak çocuklara ve onların ailelerine bir ömür boyu mutluluklar diledi. Esenler’in her geçen gün daha ileriye gittiğini belirten Özkan, Esenler’e yaşattığı değişim ve dönüşüm için Başkan Göksu’ya teşekkürlerini iletti.HİJYEN İÇİN HER ORTAMI SAĞLADIK

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, insanın hayatında önemli günler olduğunu, sünnet merasiminin de bu günlerden biri olduğunu söyledi. Anne babaların, çocuklarının mürüvvetini gördükleri bu günü asla unutmayacaklarını belirten Göksu, Esenler’deki çocukların bu güzel gününde onlarla bir ve beraber olmanın hazzı ve gururunu yaşamanın aileler için çok önemli olduğunu kaydetti. “Biz sünnet törenlerini şu meydanda çocukları dizerek, sünnet yapacak sağlık teknisyenlerini ya da doktorlarımızı getirerek çocuklarımızı sünnet ettirmiyoruz” diyen Göksu, “Bizim medeniyetimizde ya da bizim insanlık anlayışımızda çok temel bir değer vardır, o da şudur: ‘Sen kendin için neyi reva görüyorsan, sen kendi nefsin için neyi istiyorsan, kardeşin için de onu isteyeceksin.’ Ben ki, çocuğumu şuraya dizip nasıl ki sünnet ettirmeyeceksem, çocuğumu bir hastanede hijyenik ortamda sünnet ettireceksem Esenler’deki bütün çocukların da hastanede, hijyenik bir ortamda sünnet olması gerekir. İşte bunun için bu sene 2013 tane çocuğumuzu istedikleri hastanede, gidip randevularını alarak o güzelim elbiselerini giyerek, o sünnet törenlerini yaparak sünnet olmaları için Belediye olarak her türlü imkânı hazırladık” şeklinde konuştu.250 BİN ÇOCUĞUN MUTLULUĞU İÇİN

Çocukları sünnet ettirebilmek için kendilerine destek veren hastanelere şükranlarını da sunan Göksu, önümüzdeki Sünnet Şöleni’nde Esenler Belediyesi olarak çocuklara bu mutlu günlerini unutmamaları için gümüş kolye hediye edeceklerini açıkladı. Göksu, sözlerini “Yaşadıkları şehir onları sünnet ettiriyor. Onlara imkân sunuyor, bu şehrin kıymetini bilmeleri gerekir. Bunun için bu hatırayı onlara vereceğiz” diye sürdürdü.

“Biz bu şehrin emanetini üstlenmiş insanlar olarak, siz çocuklarınızın en güzel anını burada yaşarken bilin ki biz de en güzel anı sizinle yaşıyoruz” diye konuşan Göksu, çocuklarının mutluluğu kendisi için neyi ifade ediyorsa, Esenler’deki 250 bin çocuğun mutluluğunun da onu ifade ettiğini vurguladı. Esenler’i tebessüm eden, Esenler’i değiştiren bir şehir yapabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Göksu, Belediye olarak sosyal alanda verdikleri ve verecekleri hizmetlerden de kısaca bahsetti. Konuşmasının sonunda “Çocuklarınız size bağlı, muhabbetli olsun” temennisinde bulunan Göksu, anne babalara da çocuklarına nasıl davranırlarsa öyle karşılık bulacaklarını hatırlattı ve meydanı dolduran çocuklarla onların ailelerine teşekkürlerini iletti.SÜNNET KARTLARI DAĞITILDI

Konuşmasının ardından çocuklar, Başkan Göksu’nun elinden “Sünnet Çanta”larını aldılar. Göksu, heyecan içinde çantalarını açan çocuklara sünnetliklerini beğenip beğenmediklerini de sordu. Çocukların sünnetliklerini çok beğendiklerini söylemelerinin ardından Göksu, erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnetlikleri ile birlikte hangi gün, hangi saatte, hangi hastanede sünnet olacağını gösteren “Sünnet Kart”larını da dağıttı. Kendilerine dağıtılan Sünnet Kartları’nı alan çocuklar, Haziran ayı sonuna kadar Esenler ve çevre ilçelerdeki 8 ayrı özel sağlık kuruluşunda, hijyenik şartlarda sünnet olacaklar.

Sünnet Kartı dağıtımının ardından sembolik olarak sünnetliklerini giymiş çocuklar ile annelerinin de Başkan Göksu ve beraberindeki protokolle hatıra fotoğraf çektirmesiyle Göksu, çocukları ve ailelerini de tebrik etti. Çocukların neşeli görüntüler sergilediği dakikalarda aileler de, evlatlarının bu mutlu gününe gururlu gözlerle şahitlik ettiler. “Sünnet Çantları”nın ve “Sünnet Kartları”nın dağıtılmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı da, programda bir konser verdi. Animasyon gösterileri ve birbirinden renkli programların da yer aldığı şölende çocuklar, gönüllerince eğlendiler.

Diğer Haberler