Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mayıs 2014

ABONE OL

19 Mayıs Konseri İptal Edildi

Esenler Dörtyol Meydanı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenmesi planlanan Murat Göğebakan Gençlik Konseri, Soma’daki maden ocağında meydana gelen kaza nedeniyle iptal edildi.

Esenler Belediyesi, Soma’daki maden ocağında meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan kaza nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenleyeceği Murat Göğebakan Gençlik Konseri’ni iptal etti.

Maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar dileyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Acımız büyük. Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası tüm ülkemizi yasa boğdu. Büyük bir acı yaşıyoruz. Milletimizi derinden etkileyen bu üzücü olay ve hayatını kaybeden maden işçilerimizin anısına saygı gereği, Esenler Belediyesi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlemeyi planladığımız konserimizi iptal ettik. 3 günlük yas boyunca benzer tüm etkinliklerimizi de iptal ettik. Kazada hayatını kaybeden tüm madencilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum” dedi.

Göksu, Esenler Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden yayınladığı taziye mesajında ise; “Soma’da yaşanan elim maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı olanlara acil şifalar dilerim. Şu anda mahsur durumda kalanların ise sağ salim kurtarılmalarını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

TALEP OLURSA ESKAT GÖREVE HAZIR

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, deprem, sel v.b. afetler ile bu gibi kaza durumları için Esenler Belediyesi bünyesinde oluşturulan Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT)’nin göreve hazır olduğunu belirterek, “İlgili arkadaşlarımız AFAD yetkilileri ile görüştü. Şimdilik bir yardım talepleri olmadığını söylediler. İlerleyen zamanda bu yönde bir talep gelirse ESKAT ekibimiz Soma için hazır bekliyor” dedi.

Diğer Haberler