Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Mayıs 2016

ABONE OL

19 Mayıs Esenler’de Kutlandı

Tüm yurtta kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Esenler’de de düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Tüm yurtta kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Esenler’de de düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 97’inci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de coşkuyla kutlandı. Bu sene de kutlamaların merkezi Dörtyol Meydanı oldu. Kutlamalar, sabah saat 9.00’da Dörtyol Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı törenin ardından kutlamalar, yine Dörtyol Meydanı’nda hazırlanan alanda devam etti. Programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat,Esenler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hamdi Özcan siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

GENÇ MEHMETÇİKLERE SELAM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlamalar çerçevesinde; günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Esenler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hamdi Özcan, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk yeni bir Türk devletinin temellerini atılmasıyla ilgili yapılan bir çalışmadır. Bu çalışma Atatürk tarafından gençliğimize bir bayram olarak hediye edilmiştir. Bugün bu meydandan tüm gençlerimizi selamlıyorum. Kahramanca mücadele eden genç mehmetciklerimizi de selamlıyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum ” dedi.

KUPALARINI ALDILAR

Özcan’ın ardından kutlamalar, Halk oyunları, Mehter Takımı gösterileri ile devam etti. Esenler Belediyesi ile Esenler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sokak BasketboluTurnuvası’nda dereceye giren takımlar, madalya ve kupalarını Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ve Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat’ın elinden aldılar. Öğrenciler tarafından hazırlanan sportif ve sanatsal gösterilere sahne olan kutlamalar, Atışalanı Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ile sona erdi.

Diğer Haberler