Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Temmuz 2018

ABONE OL

150 Kişilik Ekiple Mahalle Tarama Çalışmaları

Esenler Belediyesi 150 kişilik bir ekip, 23 araç ve 13 iş makinesi ile her gün Esenler'in bir mahallesini adım adım gezerek mahalle taramaları gerçekleştiriyor.

Esenler Belediyesi 150 kişilik bir ekip, 23 araç ve 13 iş makinesi ile her gün Esenler’in bir mahallesini adım adım gezerek mahalle taramaları gerçekleştiriyor.

Esenler Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekiplerinin bir süredir Esenler’de yürüttüğü “Adım Adım Esenler”projesi kapsamında vatandaşların ilettiği şikayetler doğrultusunda tespit edilen problemler bir bir ortadan kaldırılıyor. Esenler halkının daha ferah, huzurlu ve güvenli bir yaz geçirmesi için yürütülen mahalle tarama çalışmalarının ilki Tuna Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Çalışmalar, Şehit Celal Demir Parkı’nda düzenlenen ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, belediyenin ilgili birim müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, İSKİ, İGDAŞ ve BEDAŞ gibi diğer kurumların temsilcileri, mahalle muhtarı, esnaf ve mahalle sakinlerinin katıldığı kahvaltılı toplantıyla başlatıldı.

VATANDAŞIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜYORUZ

Toplantıda söz alan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, “Bu toplantılarda istişarelerde bulunuyoruz ve Esenler’de varsa aksaklıklarını düzeltmek için bir araya geliyoruz. Ben Belediye Başkanımız Tevfik Göksu’ya bu güzel hizmetinden dolayı Esenler halkı adına teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, biz hep halkımızla birlikte yürüyoruz ve Esenler’i inşallah daha güzel ve marka bir şehir haline getireceğiz” dedi.

ÇÖZÜM HEPİMİZDE

Esenler’de ulaşılmadık mahalle ve çözülmedik sorun bırakmamak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, mahalle taramalarının amacını şöyle özetledi:

“Biz ilçemizde rutin olarak temizlik yapıyoruz ama burası yaklaşık 1.550 tane sokağı olan çok büyük bir şehir. 500 bin insanın yaşadığı, Türkiye’deki 69 ilin il merkezinden, 41 ilin ise il sınırından daha büyük bir ilçe. Bu açıdan baktığınızda her bir sokakta aynı anda bulunmak mümkün olmayabilir. Her birimiz buralara ulaşmanın, çözümler üretmenin yollarını arıyoruz. Şu ana kadar geldiğimiz nokta itibariyle Esenler büyük bir değişim geçirdi ve bu değişim ve dönüşüme devam edecek. İstanbul’un merkezinde bir ilçe olan Esenler’e güzel hizmetler yaparak ilçemizin çıtasını daha da yükseltebiliriz.”

ESENLER’E VEFA BORCUMUZ VAR

“Bu hizmetimizdeki amaç, göremediğimiz bir aksaklık varsa, bir ihmal varsa farkına varıp onun düzeltilmesini sağlamak” diyen Göksu, “İletişim kanallarını açık bırakırsanız, personeliniz de, elemanlarınız da ihmâl etmemeye gayret ederler. Bu denetimler burada devam ettiği sürece herkes kendi sorumluluğunu daha iyi bilir. Bu açıdan bu çalışmalar belediyemizi birlikte yönetmek anlamına da geliyor. Bir projenin faydalı olduğunun göstergelerinden biri de, o hizmetten yararlanan insanların mutluluğudur. Biz, üzerimize düşen görevi yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bugüne kadar Esenler’den ne zaman destek istediysek hep destek verdi. Bize düşen de, bu millete vefa borcumuzu yerine getirmektir” şeklinde konuştu.

GÖKSU’DAN ‘ŞEHİR KÜLTÜRÜ’ VURGUSU

Bir şehrin, ‘şehir kültürü’ ile yönetilmesinin önemine dikkat çeken Göksu, “Esenler Belediyesi olarak Milli Eğitim Bakanlığımız ile bir proje hazırladık. İnşallah yakında başlayacağız ve yaklaşık olarak iki yıl sürecek. Bakanlığımızla beraber, 60 civarında bay ve bayan elemanla bütün evlere teker teker gireceğiz. Orada şehir kültürü ile ilgili fikir alışverişinde bulunacağız. Burada bize de, vatandaşımıza da düşen görevler var. Şehrimiz daha temiz olabilir mi? Elbette olabilir. Bizler bunun arayışı içindeyiz” diye konuştu. Göksu, toplantıya katılanların sorularını cevapladı, öneri ve şikayetlerini değerlendirdi.

150 KİŞİLİK EKİP ESENLER SOKAKLARINDA

Konuşmaların ardından Başkan Göksu öncülüğünde; Fen İşleri Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü başta olmak üzere, belediyenin ilgili müdürlüklerden oluşturulan 150 kişilik ekip mahalle taramalarına başladı.

23 araç, 13 iş makinesi ile her gün Esenler’in bir mahallesini adım adım gezerek belirlenen tüm aksaklıklara müdahale edip vatandaşın talebi doğrultusunda yeniden düzenleyecek olan ekip, vatandaşların şikayetleri doğrultusunda tespit edilen problemleri bir bir ortadan kaldıracak. Tüm cadde ve sokaklarda görüntü kirliliğine sebebiyet veren duvarların boyanmasından boş arsa düzenlemesine, sokak hayvanlarının alıkonulmasından ilaçlamalara, yağmur suyu ızgaralarının temizlenmesinden metruk binaların yıkılmasına kadar ilçedeki tüm olumsuzlukların giderilmesine yönelik mahalle tarama çalışmaları, her sabah bir mahallede gerçekleşecek ve gün boyu devam edecek.

Diğer Haberler