Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Temmuz 2016

ABONE OL

150 Bin Esenlerli ‘demokrasi Nöbeti’nde!

150 bini aşkın Esenlerli, ellerinde ay yıldızlı bayraklar ile Esenler Esnaf Odası Mehteran Takımı’nın marşları eşliğinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden Dörtyol Meydanı’na yürüyerek, ’Demokrasi Nöbeti’ne devam etti.

150 bini aşkınEsenlerli, ellerinde ay yıldızlı bayraklar ile Esenler Esnaf Odası Mehteran Takımı’nın marşları eşliğinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden Dörtyol Meydanı’na yürüyerek, ’Demokrasi Nöbeti’ne devam etti.

Darbe girişiminin yaşandığı geceden beri Dörtyol Meydanı ve Esenler Emniyet Müdürlüğü önünde demokrasi nöbeti tutan Esenlerliler, milli iradeye sahip çıkıyor. Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Sokaklara ve meydanlara çıkın” çağrısı üzerine İstanbul ve Ankara’daki askeri kalkışmaya tepki gösteren Esenlerliler, darbeye karşı tepkilerini göstermeye devam ediyor. 150 bini aşkınEsenlerli vatandaş, ellerinde ay yıldızlı bayraklar ile Esenler Esnaf Odası Mehteran Takımı’nın marşları eşliğinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden Atışalanı Caddesi’ni takip edip Dörtyol Meydanı’na yürüyerek, günlerdir tuttuğu ’Demokrasi Nöbeti’ne devam etti.

AY YILDIZLI BAYRAKLAR DALGALANDI

Mahallenin bakkalı, mahallenin manavı, mahallenin berberi gibi esnaflarından oluşturulan 40 kişilik Mehteran Takımı’nın marşları eşliğindeki yürüyüşe;AK PartiİstanbulMilletvekilleri Volkan Bozkır, Hüseyin Bürge, Halis Dalkılıç, Fatma Benli, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren ve Esenler Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin başta olmak üzere ilçe protokolü de katılarak yürüyüşe ve ’Demokrasi Nöbeti’ne destek verdi. Ellerinde ay yıldızlı bayraklar ve meşalelerle Atışalanı Caddesi’nde yürüyen Esenlerliler, Esenler Dörtyol Meydanı’nda birlik ve beraberlik mesajları vererek sabahın erken saatlerine kadar ’Demokrasi Nöbeti’ne devam etti.

ESENLER’DE DARBEYE GEÇİT YOK!

Bu günlerde birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler coşuyor, Esenler darbeye geçit vermiyor. Bir sloganımız var. Darbeye Geçit yok, biz buradayız. Bizbugün100 bin kişiyle yola çıkacağımızı düşündük. Ama 150 bin, 200 bin insanımız buraya toplandı, elhamdülillah. Bu Esenler halkının duyarlılığı ve Esenler halkının kendi devletine, kendi milletine, kendi ülkesine sahip çıktığını göstermek için şu anda yüz binlerce insan burada nöbet tutuyor. Ve, bizler de onlarla birlikte nöbet tutuyoruz. Aslında Esenler halkı hem ülkesi için hem de vatanı için riskli alanların ne olduğunu çok iyi görüyor. Ve, o riski bertaraf edebilmenin de milletin kendi gücünde olduğunu bildiği için, kendi gücünü ortaya koymak için bugün burada. Heyecanıyla ve gücüyle burada. Bu heyecan ve gücüyle Allah’ın izni ile bu darbe püskürtüldü. Püskürtülmeye devam edecek. Ve, biz tehlike geçinceye kadar, başkomutanımız tamam tehlike geçti deyinceye kadar bu meydanda nöbet tutmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DUALAR ŞEHİTLERE

Dörtyol Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine katılan kalabalığa AK PartiİstanbulMilletvekilleri Volkan Bozkır, Hüseyin Bürge, Halis Dalkılıç, Fatma Benli, Haydar Ali Yıldız, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da birer konuşma yaparak vatandaşlara teşekkür ettiler, birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Vatandaşlar da sık sık “Vatan sana canım feda”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “İdam istiyoruz” şeklinde sloganlar attılar. Gece yarısından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı’daki evinin önünden halka hitap ederken Esenler Dörtyol Meydanı’ndan da kendisinin dev ekrandan takip edildiğini öğrenince burada bulunan demokrasi nöbetçilerine de selam gönderdi. Meydanda demokrasi şehitleri için Kur’an-ı Kerim okundu, hep birlikte dua edildi.

Diğer Haberler