Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2017

ABONE OL

15 Temmuz Şehitlerimiz Bu Parkta Yaşayacak

236 dönüm kışlada, 25 milyon lira yatırımla yapılacak ve bölgenin en büyüğü olacak Esenler 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

236 dönüm kışlada, 25 milyon lira yatırımla yapılacak ve bölgenin en büyüğü olacak Esenler 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

1912 yılından bu yana Türk askerine hizmet veren asırlık Metris Kışlası’nda bundan böyle çocuk sesleri yükselecek. 47. Motorlu Piyade Alay Komutanlığı’nın bulunduğu 236 dönüm kışlada, 25 milyon lira yatırımla yapılacak 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda çalışmalar son sürat devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Esenler’de 17 dev eserin açılışını yaptığı Mart ayında temeli atılan 15 Temmuz Şehitler Parkı, 7’den 70’e tüm Esenlerliler’i ve İstanbullular’ı ağırlamak için gün sayıyor. Esenlerliler’in nefes alanı olacak parkta çalışmalar hummalı bir şekilde yürütülüyor.

KAHRAMANLARIN ADLARI YAŞAYACAK

Esenler’de birçokokul, meydan ve otobüs duraklarına şehitlerin adlarının verilmesinin ardından Esenler Belediyesi’nin Metris Kışlası’nda yapacağı bölgenin en büyük şehir parkında da 15 Temmuz kahramanlarının adları yaşayacak.

Esenler Belediyesi’nin, 15 Temmuz şehitlerinin manevi değerlerini yaşatmak ve yeni nesillerin, bu parkın kendilerine kimlerin fedakârlıklarıyla hediye edildiğini bilmeleri için 15 Temmuz Şehitler Parkı adını verdiği parkta yok yok…

TAM BİR YAŞAM ALANI OLACAK

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve büyük bir kısmı doğal yeşilliklerle kaplı olan araziye park bünyesinde; yürüyüş ve bisiklet yolları, sportif etkinlikler, piknik, çocuk oyun ve eğlence, sosyal etkinlik alanları ile açık hava kitap okuma mekânları yer alacak. Proje kapsamında 15 Temmuz şehitlerinin sembolize edileceği parkta, demokrasi kahramanlarının biyografilerinin yer alacağı ve o kara gecede yaşananların anlatılacağı 15 Temmuz Simülasyon Merkezi ile Müzesi de inşa edilecek.

Diğer Haberler