Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Haziran 2017

ABONE OL

15 Temmuz Şehitler Parkı Açılıyor

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinde konuşan Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul'un en büyük bölge parklarından biri olacak 15 Temmuz Şehitler Parkı'nın 12 Haziran Pazartesi günü hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinde konuşan Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul’un en büyük bölge parklarından biri olacak 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın 12 Haziran Pazartesi günü hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Esenler Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi atmosferini düzenlediği etkinliklerle ilçenin dört bir köşesinde yaşatmaya devam ediyor. Etkinliklerin merkezi olan Dörtyol Meydanı’ndaki programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

İSTANBUL’UN EN BÜYÜK BÖLGE PARKLARINDAN BİRİSİ

Dörtyol Meydanı’nı dolduran Esenlerlilere hitap eden Başkan Göksu, “Her gün Esenler’i bir adım daha ileri götürmek için çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah yıl 2023’e geldiğinde Esenler, sadece Türkiye’den insanların değil dünyadaki insanların görmek için ziyaret edeceği bir şehir olacak. Şimdi Allah nasip ederse İstanbul’un en büyük bölge parklarından bir tanesini açıyoruz. 236 dönümlük 15 Temmuz Şehitler Parkı’nı, önümüzdeki Pazartesi günü şehit aileleri ve gazilerimiz için vereceğimiz iftarla kısmi açılışını yapacağız. Esenler’e hayırlı olsun. Esenler, her şeyin en güzeline layık” dedi.

Başkan Göksu, eski Metris Kışlası’nın bulunduğu parkta; yürüyüş yolları, gezinti alanları ve meyve bahçeleri gibi etkinlik alanlarının da yer alacağını sözlerine ekledi.

GRUP TİLLO’DAN KARDEŞLİK TÜRKÜLERİ

Anadolu’yu mayalayan gönül sultanlarından İsmail Fakirullah Hazretleri’nin hayatının ve rehber kişiliğinin tanıtıldığı sinevizyon gösterimiyle devam eden program, Grup Tillo’nun konseriyle sona erdi. Türkçe ve Kürtçe barış ve kardeşlik türküleri seslendiren Grup Tillo’ya, zaman zaman Esenlerliler de hep birlikte eşlik ettiler.

Diğer Haberler