Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mart 2017

ABONE OL

’15 Temmuz Ruhu’ Okullarda

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatan kahramanlarının unutulmaması için Esenler'deki okullarda "15 Temmuz Ruhu" programları düzenleniyor.

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatan kahramanlarının unutulmaması için Esenler’deki okullarda “15 Temmuz Ruhu” programları düzenleniyor.

Vatanı için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitleri unutturmamak ve 15 Temmuz’daki birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak için Esenler’deki ilk ve orta okullar ile liselerde “15 Temmuz Ruhu” programları gerçekleştiriliyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği programda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin püskürtülmesini anlatan film gösterimi ve 15 Temmuz fotoğraflarının sergisi yer alıyor.

ŞEHİT HÜSEYİN KISA’NIN AİLESİ ÖĞRENCİLERLE

Proje kapsamında Şehit Hüseyin Kısa Ortaokulu’nda yapılan programda, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gecede, Esenler’de bir tankın ezmesi sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede şehit düşen Hüseyin Kısa’nın ailesi de yer aldı.

HÜZÜN VE GURUR BİR ARADA

15 Temmuz gecesinde yaşananlarla ilgili öğrencilere bilgi verildikten sonra o gece yaşananlarla ilgili hazırlanan film öğrencilere izletildi. Öğrenciler, görüntüler karşısında gözyaşlarını tutamadı. Gurur ve hüznün bir arada yaşandığı duygu dolu anlar sonrasında öğrenciler 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi’ni gezdiler.

Ocak ayında başlayan “15 Temmuz Ruhu” programı, Esenler’deki 52 okulda gerçekleştikten sonra Haziran ayında son bulacak.

Diğer Haberler