Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Nisan 2017

ABONE OL

15 Temmuz, Kaligrafiyle Sergileniyor

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin "15 Temmuz" temasıyla hazırladıkları "Diriliş" kaligrafi sergisi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde açıldı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin “15 Temmuz” temasıyla hazırladıkları “Diriliş” kaligrafi sergisi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı.

Geleneksel el sanatları kullanılarak hazırlanan “15 Temmuz” temalı “Diriliş” kaligrafi sergisi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaretçilere açıldı. ESEV’in kaligrafi, hat, tezhip ve ebru kursu öğrencilerinin birlikte hazırladığı, gelenek ile çağdaşı birleştiren serginin teması ise, 15 Temmuz.

15 TEMMUZ RUHU UNUTULMAMALI

ESEV öğrencilerinin keman dinletisi eşliğinde başlayan açılış programında konuşan ESEV Genel Koordinatörü Abdülbaki Kömür, 15 Temmuz gecesinde yaşananların unutulmaması gerektiğini belirterek, “Özellikle gençler yaşanan bu darbe girişimini unutmamalıdır. 15 Temmuz ruhunun diri tutulması adına yapılan bu tür etkinlikler oldukça kıymetlidir” dedi. Kömür daha sonra Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ve ESEV hocalarıyla birlikte serginin açılış kurdelesini kesti.

7 MAYIS’A KADAR AÇIK

‘Latin harfleriyle, süsleyerek yazı yazma sanatı’ olarak da bilinen kaligrafinin, geleneksel el sanatlarıyla birleştiği “15 Temmuz” sergisi, 7 Mayıs tarihine kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Diğer Haberler